Tayyip Erdoğan gazeteci Fatih Portakal'ı tehdit etti!

Gündem 15 Aralık 2018 23:31
Videoyu Aç Tayyip Erdoğan gazeteci Fatih Portakal'ı tehdit etti!
A
a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gazeteci Fatih Portakal'ı tehdit etti!

Fransa'daki 'Sarı Yelekliler' eylemlerini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eylemlere ilişkin değerlendirmesini yorumlayan FOX TV Ana Haber Bülteni sunucusu Fatih Portakal, geçtiğimiz günlerde 'Hadi bakalım barışçıl bir eylemle zamları, doğal gaz zamlarını protesto edelim. Hadi bakalım, yapalım. Yapabilecek miyiz? Kaç kişi çıkacak korkudan endişeden sokağa? Kaç kişi çıkar sokağa Allah aşkına söyler misiniz? Bireysel ve toplumsal muhalefeti baskı altına almaya ve yıldırmaya çalışıyorlar. En doğal hak ama uygulanamıyor. Fransa olmuş, Türkiye olmuş çok da fark etmiyor açıkçası.' demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Denizli'de toplu açılış töreninde Fatih Portakal'ın sözlerine tepki gösterdi.

Erdoğan, 'Edep fukarasının bir tanesi çıkmış sokağa davet ediyor, ahlaksıza bak, yargı gereken cevabı verecektir" diyen Erdoğan, "Sen en yapıyorsun, burası Paris mi? Gezi olaylarında zaten herkes dersini aldı. 15 Temmuz'da herkes dersini aldı. Bunun bedelini ağır öderler' ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU'NU DA ELEŞTİRDİ

Öte yandan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na da sert sözlerle yüklendi. Erdoğan, Kılıdçaroğlu'nun '20 Temmuz darbesi' eleştirisine, "Bu en büyük gaflettir. Darbe girişiminin ardından TBMM toplanmış OHAL'i uygulamıştır. Bu kararı TBMM aldı. Ne oldu işine mi gelmedi? Sana mı soracaktım? Kararı veren kim? Türkiye büyük Millet Meclisi. Bu zat kendisinin de içinde bulunduğu TBMM'nin kararını darbe olarak niteliyor.' dedi.

 

1000
icon
Munur buyuk pinar 18 Aralık 2018 07:35

Pravaksiyona bayiliyor kimse cikmayacak seni secenler seni solaklara gomecek tahrik ediyor yemezler veba mikrobu senden hayirli allah ha havale ediyoruz akrep gibi kendini sokacaksin

0 0 Cevap Yaz
Selahattini içeri tıktın kemalıda tıkta sonunu beraber izleriz 16 Aralık 2018 19:52

Hacı eşref

0 0 Cevap Yaz
Kemal 16 Aralık 2018 17:48

Adamin tuzu kuru vatandasi ac askeri ölüyor polisi ölüyor suriyeli memleketin efendisi isi gucu didismek ona buna laf yetistir. Milet ac kendi sarayinda. Saltanat suruyor. Bedeli hep biz oduyoruz. Acaba seninki nasil odenicek. Biliyoruz aciz yoksulusuz artik sayende ama allah var o bilir isin. Hamdolsun

0 5 Cevap Yaz
80 ülkücüsü 16 Aralık 2018 16:16

gezi çoooooook acıtmış,o korkuyu unutamadı valla

0 3 Cevap Yaz
Reyyan 16 Aralık 2018 11:34

Bence c.baskani boyle üslup kullanamaz ,ya dr.unu degistirsin ya danismanlarini.......

1 1 Cevap Yaz
İhsan Güzel 16 Aralık 2018 02:47

Şu kişisel kavgaları bıraksalarda kulağımız rahat etse yahu !Ne sokağa çıkması ya !Herkes geçim derdinde,yol parası bile bulamıyor dolmuşa,otobüse binmeye,elektrik ,su, doğalgazı, telefon faturalarını,banka borç ve taksitlerini ödeyemiyor.Siz siyasiler çözüm bulacağınıza hala kavga ediyorsunuz ya !

0 6 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ