TBMM Başkanı bildiğiniz gibi! “Mustafa Kemal Atatürk nerede”

Gündem 1 Ekim 2017 14:48
Videoyu Aç TBMM Başkanı bildiğiniz gibi! “Mustafa Kemal Atatürk nerede”
A
a

TBMM Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi. TBMM Başkanı İsmail Kahraman anıta çelenk bıraktı.

26. Dönem 3. Yasama yılı açılışı dolayısıyla TBMM Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi. TBMM Başkanı İsmail Kahraman anıta çelenk bıraktı. AKP, MHP ve CHP’den törene katılımlar gerçekleşirken HDP’liler programa katılmadı.

Törene TBMM Başkanvekilleri Ayşenur Bahçekapılı, Ahmet Aydın, Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AKP Grup Başkanvekilleri Naci Bostancı, Mustafa Elitaş, CHP Grup Başkanvekilleri Özgür Özel, Engin Altay, Levent Gök, MHP Grup Başkanvekilleri Erhan Usta ve Erkan Akçay ile çok sayıda bürokrat katıldı.

“ATATÜRK NEREDE” 

TBMM Başkanı İsmail Kahraman açılış konuşmasında özetle şunları söyledi: 

“Burada yapacağımız çalışmaların ve alacağımız kararların milletimiz adına hayırlı olmasını niyaz ediyorum. Arada kesintiler de olsa 141 yıllık Meclis geleneğimiz var. Meclisimiz dünya meclisleri arasında doğrudan harp idare eden tek meclistir. 9167 şehit verdik Milli Mücadele'yi doğrudan bu meclisimiz idare etti. Ankara semalarında top sesleri yankılanırken, vekillerimiz tam bir cihad ruhuyla çalıştılar. O günden beri millet düşmanları boş durmadılar. Ülkemiz FETÖ eliyle bir darbe teşebbüsüne maruz kaldı. Meclisimiz darbeye karşı duruşuyla ikinci gez gazi unvanı aldı. Darbenin önlenmesinin lideri halkımızı direnişe çağıran muhterem Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır. Mankurt kafalı FETÖ'cü teröristlere karşı ay yıldızlı bayrağımız altında birleşen necip milletimize tekrar teşekkür ediyorum.”

İsmail Kahraman konuşmasını yaparken CHP sıralarından “Mustafa Kemal Atatürk nerede”sesleri yükseldi. 

Meclis’in açılışında Genel Kurul’a girerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı AKP'li milletvekilleri ayakta ve alkışlarla karşıladı. CHP milletvekilleri ayağa kalkmadı. MHP milletvekilleri ise ayağa kalktı. HDP’li milletvekilleri Genel Kurul’a katılmadı. 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ