Terör ülkesi İsrail'e füze yağmuru..Tüm şehirlerde sirenler çalıyor

Dünya 12 Kasım 2018 23:15
Videoyu Aç Terör ülkesi İsrail'e füze yağmuru..Tüm şehirlerde sirenler çalıyor
A
a

Terör ülkesi İsrail'e füze yağmuru..Tüm şehirlerde sirenler çalıyor...Dünyadan tepkiler yükseliyor

Gazze'de gerginlik, terör devleti İsrail ve Hamas'ın karşılıklı düzenlediği saldırıların ardından yeniden arttı.

Hamas, İsrail'in düzenlediği ve biri yöneticisi 7 Filistinlinin hayatını kaybettiği operasyondan saatler sonra, füze saldırıları düzenledi. İsrail'e yönelik saldırılarda 500 kadar roket ve havan topu atıldı.

İsrail ise hava saldırıları ile yanıt verdi. Hava saldırılarında 3 Filistinlinin daha yaşamını yitirdiği açıklandı.

Hamas'ın saldırılarından birinde bir roket, İsrail askerlerini taşıyan otobüse isabet etti..Çok sayıda İsrail askerinin öldüğü iddia edildi.

Öte yandan İsrail'in hava savunma sistemi, Gazze'den atılan füzelere karşı yetersiz kaldı ve İsrail'in Gazze şeridine yakın yerleşim birimleri füzelerin hedefi oldu. İsrailli vatandaşlar kaçacak delik aramak zorunda kalırken, İsrail'in tüm şehirlerinde siren sesleri yükselmeye devam ediyor

Füzelerin isabet ettiği şehirler (00:20) at Sufa, Nir Yitzhak, Holit, Neve, Talmei Yosef, Shlomit, Sdei Avraham, Pri Gan, Yated, Yevul, Dekel, Bnei Netsarim, AvshalomSiyonist savaş bakanlığı Seferberlik ilan ederek Yedek askerlere acil çağrı yaptı,

DÜNYADAN TEPKİLER

BM ve AB'den ateşkes çağrısı gelirken, ABD İsrail'in yanında saf tuttu, Rusya ise İsrail'in provakasyonlarına dikkat çekti.

İran ve direniş güçlerinden Hamas ve El Fetih'e destek açıklamaları yapıldı..

ZAMANLAMA TESADÜF MÜ?

İran füze programının kurucu generalinin vefat edişinin yıl dönümünde, İsrail'e tarihinde görülmemiş bu denli büyük bir füze saldırıları gerçekleştirildi.

Hamas'ın İsrail'e atmış olduğu füzelerin sayısının çok fazla olması, İran'a uygulanan ambargoların arifesinde saldıların gerçeleşmesi akıllara İran'ın etkisini getiriyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR