Terörist Demirtaş'tan açık ittifak çağrısı! CHP'den cevap

Gündem 6 Haziran 2020 16:12
Videoyu Aç Terörist Demirtaş'tan açık ittifak çağrısı! CHP'den cevap
A
a

Terörist Selahattin Demirtaş'tan açık ittifak çağrısı! CHP'den cevap

HDP’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı terörist Selahattin Demirtaş’tan, partisinin en yüksek oy aldığı 7 Haziran 2015 seçimlerinin yıl dönümünde yeni çağrı geldi.
Demirtaş, PKK yayın organı Mezopotamya Ajansı’nda (MA) yayınlanan mektubunda “Geçmişten ders çıkararak demokrasi, özgürlük, barış ve ekonomik refah için daha cesur ve büyük siyasi hamleler, geniş ve açık ittifaklar yapabilmeliyiz” diye yazdı.

Demirtaş, “Ülkemizin sorunlarına çözümler içeren kapsayıcı bir programla, cesaretle ve kararlılıkla, çok sesli ve çok renkli bir şekilde, bu baskıcı rejimin değişmesini isteyen herkesin el ele vermesiyle iktidarın yenilgiye uğratılması mümkündür” ifadelerini kullandı.

HDP’NİN ‘AÇIK İTTİFAK’ ÇAĞRISINA CHP’DEN YANIT

HDP EŞ Genel Başkanı Pervin Buldan, şubat ayında yaptığı bir açıklamada, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi kurulan siyasi ittifaklarla ilgili, “Bir seferliğine İstanbul seçimlerini kazanmak için kabul ettik, bundan sonra yapılacak olan ittifaklar, açık ve şeffaf olmalı ve birlikte görüntü verilmeli. CHP’nin çekingenliğinden çıkması gerek” demişti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın ‘ittifak’ açıklamasına “Biz demokrasiden yana olan yurttaşlarımızın yanında oluyoruz. İlk seçimler geldiğinde demokrasiden yana olan yurttaşlarımız gereken cevabı verecektir” diye yanıt vermişti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR