Teröriste böyle sahip çıktılar: Talihsizliği kameralara yakalanması

Gündem 23 Nisan 2019 18:42
Videoyu Aç Teröriste böyle sahip çıktılar: Talihsizliği kameralara yakalanması
A
a

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırıda bulunan teröriste böyle sahip çıktılar: Talihsizliği kameralara yakalanması

Ankara'nın Çubuk ilçesindeki şehit cenazesinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırı, hükümetin yakın yayın organı A Haber’de tartışıldı. CHP lideri Kılıçdaroğlu’na yönelik linç girişiminde gözaltına alınan 9 şüpheliden 8'i dün serbest bırakıldı. Kılıçdaroğlu'na yumruk attığı sırada kameralara yansıyan Osman Sarıgün'ün gözaltı süresi ise savcılık sorgusu ardından uzatılmıştı.

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ise tepkilerin hedefindeki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu savunan bir paylaşım yaptı.

Olayın sorumlusunun CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu söyleyen Cübbeli Ahmet, paylaşımında da “Hiçbir konuda ve hiçbir şahsa karşı şiddeti tasvip etmemekle birlikte 40 senedir her güne 3 Şehidin düştüğü bu ülkede ‘YPG terör örgütü değil’ deyip de şehit cenazelerine katılarak halkı provoke etmemek lazım!” ifadelerini paylaştı.

Cübbeli Ahmet paylaşımının sonuna da “#BuKadarSoysuzaBirSOYLUYeter” diye yazdı.

İşte o paylaşım:


Diyarbakır Gençlik ve Spor İl müdürlüğü Basın ve Halkla ilişkiler Şube Müdürü Burhan Gül, Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırının ardından “İyi olmuş yapanların ellerine sağlık” dedi. Gül, bu paylaşımını kısa süre sonra sildi.

İşte o paylaşım:

"KİMSE KUSURA BAKMASIN..."

Milat gazetesi yazarı Ufuk Coşkun ise, sosyal medya hesabından, tartışma yaratacak bir paylaşımda bulundu. Coşkun, Osman Sarıgün'ün gözaltına alınışını paylaşarak, "Kimse kusura bakmasın, şu görüntü kamu vicdanını yaralamıştır" dedi.

Coşkun'un bu paylaşımı tepki çekti...

İktidara yakın isimlerden Cemil Barlas Twitter’dan yaptığı paylaşımlarla büyük tepki çekti. Barlas, “KK’nın şehit cenazesine gitmesi, hem milleti hem de dolaylı ittifak yaptıkları PKK’yı kışkırtmak için bilinçli yapılmış bir eylemdir” demesi dikkat çekti. Barlas’ın daha sonra da “FETÖ ve PKK ile iş tutup sonra da ağlamak yok” ifadelerini paylaştı.

A Haber’de “Canan Barlas ile Gündem” programına katılan, hükümete yakın yayın organı Sabah gazetesi muhabiri Nazif Karaman’ın saldırıya ilişkin sözleri dikkat çekti. Nazif Karaman, Kılıçdaroğlu’na yumruk atan saldırgan için, “Osman Sarıgün’ün buradaki en büyük talihsizliği kameralara yakalanmış olması” dedi.

İşte o sözler:

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ