TRT çalışanının maaşı "yok artık" dedirtti

Gündem 1 Kasım 2018 19:19
Videoyu Aç TRT çalışanının maaşı "yok artık" dedirtti
A
a

Milletin vergileri ile çarkı dönen TRT'nin çalışanının maaşı "yok artık" dedirtti

TRT, 2015 yılında tüm dünyada İngilizce yayın yapması için TRT World'ü kurdu.

İstanbul merkezli olan ve bünyesinde çok sayıda yabancı çalışan da bulunan TRT World'e yüklü miktarda bütçe ayrıldığı biliniyor.

TRT World’de yaşanan aile kadrolaşmasını daha önce gündeme getirilmişti.

Bu kez TRT World’de yaşanan bir başka olayı anlatacağız.

Türkiye’de son dönemde çok sayıda gazeteci işsiz kaldı. Medya kuruluşları “buraya kadar” diyerek kapandı. İletişim fakültelerinden mezun olan gençler kendi alanlarında iş bulamıyor. Yılların TRT emekçileri birer birer işsiz kalıyor.

Türk gazetecilerinin durumu böyleyken, 2015 yılında Anadolu Ajansı kadrosu üzerinden İngiltere’den prodüktör almak isteyen TRT World’ün İngiltere vatandaşı olan Mikaela Barwick’e yaptığı teklif dikkat çekti.
AYLIK 5.400 DOLAR MAAŞ + KİRA YARDIMI + SİGORTA

Ulaşılan belgelere göre, Metin Tuğtağ imzalı “iş teklifinde” Anadolu Ajansı İnsan Kaynaklığı Direktörlüğü, Barwick’e yıllık 65.000 dolar maaş, aylık 500 dolar kira yardımı teklif ediyor.

Teklif bununla sınırlı kalmıyor. Bütün aileye uluslararası sağlık sigortası poliçesi, İngiltere ve Türkiye arasında 400 dolara kadar olan bir uçak biletini hediye ediyor.

ÇOCUKLARA YABANCI OKULLAR BEDAVA

İş teklif edilen Barwick’e ilk çocuğunun 12.000 dolara kadar olan eğitim masraflarının tamamı, ikinci çocuğunun da masrafının % 75’i yine Anadolu Ajansı tarafından karşılanacağı söyleniyor. Tavsiye edilen yabancı okullar arasında IICS (Istanbul Uluslararası Toplum Okulu) British International School, MEF Uluslararası Okul ve Çamlıca Uluslararası Okulu da yer alıyor.

Şartlar arasında yıllık 30 günlük ücretli tatil, şirket telefonu, taşınmak için konteynır kirasının yarısı gibi kolaylıklar da yer alıyor.

Teklif metninin altında da “Sizi TRT World ailesinde görmekten çok mutlu olacağız. Belgeyi imzalayıp bir kopyasını bize yollayınız” ifadesi yer alıyor.

Barwick’in CV’sinde yer alan bilgilere göre; Kasım 2015’de TRT World’de işe başlayan Barwick yaklaşık 2 yıl çalıştıktan sonra kurumda ayrılıyor.

TÜRKLERE 3000 LİRA ÇOK BULUNUYOR

Bütün giderleri halktan toplanan vergilerle, elektrik faturalarından dahi kesilen paylarla sağlanan TRT, binlerce genç Türk gazeteci adayı asgari ücretle iş ararken, dil bilen iyi yetişmiş Türk gazeteci adayları düşük maaşlarla çalışmak zorunda kalırken, yabancılara bu kadar yüksek teklifin yapılmasının yorumunu okuyucularımıza bırakıyoruz.

1000
icon
çıplak vatandaş 3 Kasım 2018 01:09

Bu nedir yaw...??

1 0 Cevap Yaz
Ben şok. 2 Kasım 2018 00:26

Cansu ünver valla kala kaldım şoktayım,bunca haksızlığa yolsuzluğa kalbim sıkışıyor artık.bu millet derin uykuda.

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR