Trump, Macron, May troykası: Suriye ve Rusya'ya havlamaya devam ediyor

Dünya 12 Nisan 2018 22:48
Videoyu Aç Trump, Macron, May troykası: Suriye ve Rusya'ya havlamaya devam ediyor
A
a

Trump, Macron, May troykası: Suriye ve Rusya'ya havlamaya devam ediyor...

İngiltere, Suriye'ye dönük operasyona katılma kararını aldı.

AFP, İngiliz hükümetinin Suriye'de olası bir askeri operasyona dönük müdahalenin parçası olma yönünde karar verdiğini duyurdu.

Yapılan açıklamada; "Kabine'nin, insani sıkıntıyı rahatlatmak ve Esad rejimi tarafından daha fazla kimyasal silah kullanılmasının önüne geçmek için harekete geçilmesi gerekliliği konusunda anlaşmaya vardığı" ifadeleri yer aldı.

BBC dünkü haberinde, İngiltere başbakanı Theresa May'ın parlamento onayı olmaksızın Suriye'de askeri müdahaleye katılım kararı için hazır olduğunu bildirmişti.

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye'yle ilgili bir açıklama daha yaptı.

KARAR YAKINDA

Üst üste farklı açıklamalar yapan Trump: şimdi de "Bugün toplanacağız, kararımız yakında." dedi.

Fransa lideri Macron, Suriye hükümetinin Duma'da kimyasal silah kullandığına dair kendi ellerinde kanıt bulunduğunu iddia etti.

Macron'un iddiası, ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye'ye olası saldırıyla ilgili tonunu düşüren tweetinin ardından geldi.

Kimyasal saldırıyla ilgili istihbaratı inceleyip denetledikten sonra Suriye ile ilgili bundan sonraki eylemlere dair karar vereceklerini söyleyen Macron, Fransa'nın bölgede tırmanmaya izin vermeyeceğinden söz etti.

Suriye'yi vurup vurmama kararını 'zamanı geldiğinde' vereceklerini dile getiren Macron, Fransa'nın Suriye'ye karşılığı 'kendi seçtiği zamanda vereceğini' ifade etti.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ