Trump ağlıyor! Çin'de daha fazla kişi ölmüştür

Dünya 17 Nisan 2020 20:07
Videoyu Aç Trump ağlıyor! Çin'de daha fazla kişi ölmüştür
A
a

Trump: Çin'deki virüs ölümleri açıklananın çok ötesinde ve ABD'den daha çok

ABD Başkanı Donald Trump, Çin'deki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı ölümlerin açıklandığından farklı ve ABD'den de çok daha yüksek olduğunu belirtti.

Trump, Twitter'dan Kovid-19 salgınının çıktığı ülke olan Çin'e yönelik açıklamada bulundu. Yeni tip koronavirüs için "görünmez düşman" ifadesini kullanan Trump, paylaşımında şunları kaydetti:

'Çin, görünmez düşmandan dolayı yaşamını kaybeden kişilerin sayısını iki kat artıran bir açıklamada bulundu. Aslında ölümler açıklananın çok ötesinde ve ABD'deki ölümlerden de daha çok. ABD, Çin'in yanına bile yaklaşamaz'.
 

Vuhan ölü sayısını revize etmişti 

Kovid-19'un ilk kez görüldüğü Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kenti idaresi, virüse ilişkin ölü sayılarını bugün revize etmişti. 

İdare, Kovid-19 kaynaklı daha önce 2 bin 579 olarak açıklanan hayatını kaybedenlere 1290 kişi daha eklenerek yaşamını yitirenlerin sayısının 3 bin 869 olduğunu duyurmuştu. Böylece Çin genelindeki Kovid-19 ölümlerinin sayısı 4 bin 632'i bulmuştu. 

Kovid-19 salgınının "merkez üssü" konumunda bulunan ABD'de ise 33 bin 286 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybetmişti.

1000
icon
Ahmet 23 Nisan 2020 08:26

Beter olun, katlettiğiniz nice masumların ahıdır Bütün bu olanlar dilerim Allahtan! Öncelikle masumlar ve müslümanlar hariç Trump ,fetö ve içimizde barınan vatan hainleri bu salgından yok olur gidersiniz inşallah..

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ