Trump'dan itiraf: ''Erdoğan, Putin, Şii çok zeki''

Dünya 24 Temmuz 2020 15:26
Videoyu Aç Trump'dan itiraf: ''Erdoğan, Putin, Şii çok zeki''
A
a

Donald Trump'dan itiraf: ''Erdoğan, Putin, Şii çok zeki''

Koronavirüs salgınıyla iyice köşeye sıkışan ve anketlerde hayli geride görünen ABD lideri Donald Trump, favori televizyon kanalı Fox News'de rakibi Joe Biden'ı topa tuttu.

77 yaşındaki Biden'ın akıl sağlığını diline dolayan Trump, Demokrat adayın tıpkı kendisi gibi bazı testlere girmesi gerektiğini savundu.

Kendisi de 74 yaşında olan Trump, muhatap olduğu liderlerin keskin zekaya zahip olduğunu söyledi: "Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan keskin zekalı, Rusya lideri Vladimir Putin öyle, Çin Devlet Başkanı Şi Jinping öyle. Uğraştığınız muhataplar arasında kafası zehir gibi çalışmayan kimse yok."

3 Kasım Tarihinde gerçekleşecek ABD'nin tarihi seçimine, dört aydan kısa bir süre kaldı. Halihazırdaki Başkan Donald Trump, anketlerde 1o puanı aşkın bir oranla geride görünüyor.

Koronavirüse yakalananların 4 milyonu geçtiği, can kaybının 150 bine yaklaştığı ABD'de, Trump salgını başlangıçta hafife almıştı. Beyaz Saray'daki basın brifinglerine yeniden başlayan Trump, durumun daha da kötüye gideceğini ilk kez kabul etti.

Trump, son olarak başkanlık seçimleri nedeniyle Florida eyaletinin Jacksonville şehrinde yapılması planlanan Cumhuriyetçi Parti Ulusal Kurultayı'nı Covid-19 vakalarının artması nedeniyle iptal etti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR