Türk bilim insanı:"Bu son şansımız"dedi ve ekledi...

Gündem 11 Nisan 2020 15:09
Videoyu Aç Türk bilim insanı:"Bu son şansımız"dedi ve ekledi...
A
a

Sokağa çıkma yasağının başlaması öncesinde vatandaşların marketlere akın etmesiyle ilgili konuşan bilim insanı Dr. Serdar Savaş, Bilim Kurulu üyelerine seslenerek, yasağın 14 güne çıkarılması gerektiğini vurguladı.

Bilim insanı Dr. Serdar Savaş, sokağa çıkma yasağı öncesinde yaşananlar sonrasında tehlikenin daha fazla arttığına işaret ederek, Bilim Kurulu üyelerine ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenerek, “Lütfen bu sokağa çıkma yasağını 14 gün uzatıp ve bu sırada çalışmaları evlerde arama tarama test çalışmalarını ciddiyetle uygulayacak organizasyon yapsınlar. Bu bizim son şansımız olacaktır” ifadelerini kullandı

İçişleri Bakanlığınca, 30 büyükşehir ile Zonguldak'ta ilan edilen iki günlük sokağa çıkma yasağının başlamasından önce başkentteki fırın ve bakkallarda yoğunluk yaşandı.

Başkentte, sokağa çıkma yasağı kararının açıklanmasının ardından ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşlar, market ve fırın önlerinde uzun kuyruklar oluşturdu.

Bazı vatandaşlar, başta fırınlar olmak üzere market ve benzin istasyonlarına akın ederken, polis ekipleri, sosyal mesafenin korunması için vatandaşlara sık sık uyarılarda bulundu.

'YASAĞI 14 GÜNE ÇIKARIN'

Görüntülerin ardından Türk bilim insanı Dr. Serdar Savaş'ta hükümete ve Bilim Kurulu üyelerine 'Yasağı lütfen 14 güne çıkarın, bu son şansımız' sözleriyle seslenerek çağrıda bulundu:

'Birkaç saat önce sokağa çıkma yasağı ilan edildi ve bunun arkasından insanlarımız marketlerde, manavlarda, pazar yerlerinde ve fırınlarda bir araya geldiler. Çoğu maskesiz olarak. Şimdi evlerinde bu aldıkları mikropları birbirlerine daha fazla bulaştıracaklar. Saygıdeğer devlet büyükleri, sayın bilim kurulu üyeleri, saygıdeğer Sağlık Bakanımız ve bütün karar vericiler lütfen bu sokağa çıkma yasağını 14 gün uzatıp ve bu sırada çalışmaları evlerde arama tarama test çalışmalarını ciddiyetle uygulayacak organizasyon yapsınlar. Bu bizim son şansımız olacaktır."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ