Türkiye ayakta! Diyanet'ten skandal: Çocuk istismarını övdüler...

Gündem 2 Ocak 2018 21:44
Videoyu Aç Türkiye ayakta! Diyanet'ten skandal: Çocuk istismarını övdüler...
A
a

Skandalların ardı arkası kesilmiyor... Diyanet çocuk istismarını öven fetva verdi!

İntenet sitesinde, nikah tanımı yapan Diyanet Başkanlığı, bulûğ çağına girmiş olanların da dinen nikahlanabileceğini belirterek tepkilere yol açtı.

Sözcü'nün haberine göre, Diyanet, bulûğ yaşının alt sınırını kızlarda 9, erkeklerde 12 olarak belirtti. Diyanet, kızların 9 yaşında gebe kalabileceklerini, erkeklerin de 12 yaşına girdiklerinde baba olabileceklerini bildirdi. Diyanet'e göre ergenlik çağına girmiş kız çocukları nikahlanırken yanlarında velilerinin olmasının daha uygun ancak aynı açıklamada  “Veli olmasa da olur” ifadeleri de yer alıyor.

Resmi web sitesinde nikahı tanımlayan Diyanet, evliliğin kişiyi zinadan koruduğunu ve insan neslinin devamını sağladığını savundu. “Kişinin gayri meşru ilişkiye girme tehlikesi bulunması halinde evlenmesi vaciptir” diyen Diyanet, bulûğ tanımını yaparken çağına giren kız çocuklarının evlenebileceğini de şu tanımınla ortaya koydu:

“Nikâhın, iki şahit huzurunda tarafların irade beyanında bulunmak suretiyle akdedilmesi gerekir. Buluğ çağına erişmiş kadının velisi olmaksızın kendisinin nikâhlanabilmesi mümkün olmakla birlikte, velisinin de bulunması menduptur (yapılması daha iyi olan).”

1000
icon
Dursun kurtulus 2 Ocak 2018 22:38

Bu fetvayı verenler ve böyle düşünen diyanet ilerden kızlarını evlendirdi sözüm yok ama evlendirmedilerse yazıklar olsun o köpeklere.

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR