Türkiye'de hayat ne zaman normale dönecek? İşte tarih

Gündem 16 Nisan 2020 20:03
Videoyu Aç Türkiye'de hayat ne zaman normale dönecek? İşte tarih
A
a

Türkiye'de hayat ne zaman normale dönecek? Prof. Dr. Ateş Kara açıkladı

Korona Virüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, “Türkiye’de normal hayata ne zaman döneriz?” sorusuna, “Kurallara sıkı sıkıya bağlanırsak Mayıs sonu Haziran başı gibi dönebiliriz'' şeklinde yanıt verdi.

Korona Virüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, korona virüs salgınına ilişkin NTV’de önemli açıklamalarda bulundu.

"Normal hayata ne zaman döneriz?" sorusunda yanıt veren Prof. Dr. Ateş Kara, "Birkaç günkü ülke rakamlarımız olumlu bir tablo sunuyor. Bunu şimdiden cevaplamak için de aslında erken. Yarın gelecek rakamlara da bakmamız gerekiyor. Normal hayata dönüşümüz kurallara sıkı sıkıya bağlanırsak Mayıs sonu Haziran başı olabilir" dedi.

AŞI BULUNMAZSA HAYAT BÖYLE Mİ DEVAM EDECEK?

Prof. Dr. Kara ayrıca, korona virüs aşısında Ocak ve Aralık ayı gibi uygulamayı da beklediklerini ifade ederek, “Corona virüs aşısında Ocak ayı gibi belki Aralık gibi ilk uygulamayı bekliyoruz. Çok güzel sonuçlar elde ediyoruz fakat örnek vermek gerekirse de sıtma aşısı 32 senede bulundu. Kilolu grupta hastalığın daha ağır seyrettiğini öğrenmeye başladık. Ama sigara içenler de risk oldukça yüksek” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ