Türkiye Fırat'ın Doğusuna giriyor..PKK'lılar etekleri hazırlıyor!

Gündem 12 Aralık 2018 18:00
Videoyu Aç Türkiye Fırat'ın Doğusuna giriyor..PKK'lılar etekleri hazırlıyor!
A
a

Türkiye Fırat'ın Doğusuna giriyor..PKK'lılar(YPG'liler) etekleri hazırlıyor!

Sözde müttefik ABD, terör örgütü YPG'ye Suriye'nin kuzeyinde desteğini sürdürüyor. Türkiye, ABD'yi terör unsurlarını desteklememe konusunda defalarca uyardı.

OYALAMAYA KALKTILAR

Ancak uyarıları dikkate almayan ABD, terör unsurlarına desteğini sürdürerek Türkiye'yi oyalamaya kalktı.

Türkiye ise uyarılarını sürdürürken aynı zamanda operasyon hazırlıklarını gerçekleştirdi.  Bölgede bulunan Amerikan askerlerine rağmen operasyonun gerçekleştirilmesi konusunda kararlılığını sürdürdü.
Türk Savunma Sanayii Zirvesi'nde konuyla ilgili çok önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

"(Amerika Birleşik Devletleri), bölücü terör örgütü ile olan ilişkilerini her geçen gün daha da ileriye taşıdılar hatta birlikte bayrak, tabii onların paçavralarını, sallıyorlar. Kiminle yan yana? Kendi bayraklarıyla o paçavralar yan yana.

İKAZLARIMIZI YAPARKEN HAZIRLIKLARIMIZI DA TAMAMLADIK

Ortak devriye, ortak eğitim aşamasına kadar getirdiler bu işi. Fırat'ın doğusu ile ilgili ikazlarımızı yaparken aynı zamanda hazırlıklarımızı da tamamladık.
HAREKATIMIZ BİRKAÇ GÜN İÇERİSİNDE BAŞLAYACAK

Fırat'ın doğusunu, bölücü terör örgütünden kurtarmaya yönelik harekatımıza birkaç gün içinde başlayacağımızı ifade ettik, ediyoruz.

ABD'nin kurduğu radar ve gözlem noktalarının hedefinin, ülkemizi teröristlerden değil, teröristleri Türkiye'den korumak olduğu aşikardır.

KİMİ UYUTUYORSUNUZ

Bölücü terör örgütünün Suriye koluna verilen silahlarla ilgili itirazlarımıza 'ağır silah vermedik' dediler. Mevcutları da 'DEAŞ tehdidinin ortadan kalkması ile toplayacakları sözüyle mukabele ettiler. Kimi uyutuyorsunuz."

DOĞU PERİNÇEK'TEN DESTEK

SINIRDA HAREKETLİLİK

Hatay sınırına 30 zırhlı personel taşıyıcı askeri araç sevk edildi. Hatay sınırına sevk edilmek üzere Kilis'ten gönderilen 30 zırhlı personel taşıyıcı askeri araç, Kırıkhan ilçesinden Yayladağı-Suriye sınır hattına doğru hareket etti.

Geniş güvenlik önlemleri altında ilerleyen zırhlı personel taşıyıcı askeri araç konvoyu, daha sonra Yayladağı ilçesinden Suriye sınır hattı istikametine doğru hareket etti. Askeri araçların sınırda konuşlandırılacağı öğrenildi.
Rasulayn Sınır duvarları ordumuz tarafından kaldırılıyor .

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR