Türkiye için büyük fırsat! İnce, Cumhur'un laik ayağı olacak

Gündem 9 Ağustos 2020 11:59
Videoyu Aç Türkiye için büyük fırsat! İnce, Cumhur'un laik ayağı olacak
A
a

Türkiye için büyük fırsat! CHP'den ayrılarak hareket edecek olan Muharrem İnce, Cumhur'un laik ayağı olacak

Sabah yazarı Mahmut Övür, son dönemde yeni parti kuracağı iddialarıyla konuşulan Muharrem İnce için önemli bir değerlendirmede bulunuldu. Gazetenin yazarlarından Mahmut Övür, CHP’de yaşandığı belirtilen iç tartışmayı değerlendirirken Muharrem İnce için “Cumhur İttifakı’nın laik ayağı olarak demokrasiye daha büyük katkı sunmazlar mı?” sözlerini ifade etti.

Yazar Övür, kendi sorusunu Muharrem İnce’nin Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül kıyaslaması yapıp “İkisinin arasında kalsam Erdoğan’a oy veririm!” dediği sözlerini hatırlatarak yanıtladı.

Övür’ün bugünkü “CHP’den ikinci parti mi geliyor?” başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Şu da çok merak ediliyor: Peki CHP’den ayrılan İnce ve diğerleri, AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’nın laik ayağı olarak demokrasiye daha büyük katkı sunmazlar mı? Böylece Saadet Partisi’nin tersi de gerçekleşmiş olur.

Aslında İnce’nin 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri öncesi CHP’nin Abdullah Gül’ü aday göstereceğiyle ilgili bir soruya verdiği cevap, bu konuda bir ipucu olabilir:

“Gül 7 yıl cumhurbaşkanlığı yaptı, bu süre içinde hangi yasayı veto etti? Tek yaptığı onların dümen suyuna gitmekti. Böyle şey olur mu? Ben ikisinin arasında kalsam Erdoğan’a oy veririm!”

Şimdi Demirelvari “dün dündür bugün bugündür” diyecek ama yine de insan merak ediyor; 2023’te CHP’nin adayı Gül olsa İnce nasıl bir tavır takınır?”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR