Ülkü Ocakları Başkanı: Ülkücüler Erdoğan'a oy vermemeye davet ediyorum

Gündem 14 Mayıs 2018 13:23
Videoyu Aç Ülkü Ocakları Başkanı: Ülkücüler Erdoğan'a oy vermemeye davet ediyorum
A
a

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Atila Kaya: Ülkücüler Erdoğan'a oy vermemeye davet ediyorum

Eski Ülkü Ocakları Başkanı, MHP’li Atila Kaya çok konuşulacak bir çıkış yaptı.

Kaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Türk milliyetçiliğini, Türklüğün güvencesi görenler, onu ayak altına almaya kalkanlara Türklüğün bekasını emanet edemez! 'Millet Aklı', milletin adını söylemekten imtina edeni işaret edemez! Kendi egemenliğini tek adama devreden iradeye 'Milli İrade' denemez" dedi.

Kaya, basın açıklamasında, "Türk milliyetçilerine, Türk milliyetçiliğinin iflah olmaz hasımlarına boyun eğmek yakışmaz" derken, ülkücüleri Erdoğan'a oy vermemeye çağırdı.

Kaya şu ifadeleri kullandı:
"Kendimi, MHP'nin tarihsel misyonunun hizmetinde görüyorum, görmeye de devam edeceğim.Ne var ki; Milliyetçi Hareket Partisi'nin mevcut yönetimi bu tarihsel misyona farklı ve paylaşmadığım bir yorum getirmiştir ve bu yorumun bir sonucu olarak da AKP Genel Başkanı'nı kendi cumhurbaşkanı adayları olarak ilan etmiştir. Ben ise, Türk milliyetçili fikrinin siyasi kıblegahı olan bir partinin siyasi/ideolojik iddialarıyla uyumlu olmadığını düşündüğüm bu yoruma hem milliyetçiliğimi hem de idealizmimi muhafaza etmek adına muhalefet ediyorum. Sevdamın izdüşümü olan Üç Hilal'e vurduğum mührü -oradan kaldırıp da- o sedayı çiğnemeye kastetmiş ayaklar önüne sermeye, benim vicdanım da elvermez, gücüm de yetmez; o mühür orada kalır.

Türk Milleti'ne mensubiyeti, sosyolojik bir olgu olmasının ötesinde, bir heyecan kaynağı da görenleri; tek adam rejimi ve parti devletine karşı millet egemenliğini savunmayı bu bağlılık ve heyecanının temel rüknü sayanları; insan hak ve hürriyetleri ile hukukun üstünlüğüne inananları; demokratik-laik cumhuriyetin tarihsel kazanımlarını muhafaza etmeyi önemseyenleri AKP'ye ve onun cumhurbaşkanı adayına oy vermemeye ve bunun için çalışmaya davet ediyorum. Ben öyle yapacağım"

1000
icon
Zaten Aklı başında,haysiyetli ve gururlu bir milliyetçi gidipte Türk milliyetçiliğini ayaklar altına 19 Mayıs 2018 10:11

Zaten Aklı başında,haysiyetli ve gururlu bir milliyetçi gidipte Türk milliyetçiliğini ayaklar altına alan ve kurtuluş savaşını keşke yunan kazansaydı diyen soysuzu hastanede ziyaretine giden adama oy vermezz..

0 0 Cevap Yaz
Mızrak 16 Mayıs 2018 16:02

Herifsin herif

0 0 Cevap Yaz
Kaplan Küçük 15 Mayıs 2018 23:57

Ülkücülerin ideolojik saplantı içinde olup da,evrensel değerleri ıskalamış olanların biatçı olmalarını doğal karşılamak lazım.Örneğin Balgat MHP’lileri gibi.Görevli ülkücüler gibi.İşte Atilla Kaya,hem milliyetçi,hem de evrensel düşüncede bir kişi olduğu için, bu iki anlayışı sentezleyerek doğal olarak biatçı bir kişilik olmadığını kanıtlamıştır.

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ