Ulusalcı Perinçek hainlerin hedefi olmaya devam ediyor

Gündem 10 Ocak 2019 20:27
Videoyu Aç Ulusalcı Perinçek hainlerin hedefi olmaya devam ediyor
A
a

PKK, Vatan Partisi'nin Gençlik kolları olarak bilinen TGB'ye saldırdı...

Bir grup PKK'lı Almanya’nın Köln kentinde bulunan TGB Köln Bürosuna saldırdı.

Binaya girmeyen terör örgütü üyeleri, büronun duvarına 'YPG’den Selam' yazdı. Teröristler camları kırarak, büronun çeşitli yerlerine zarar verdi.


Konuyla ilgili olarak TGB Genel Başkanı Yıldırım Gençer bir açıklama yaptı.

PKK'nın çırpınmaya devam ettiğini ifade eden Gençer, 'Bu saldırı, PKK’nın nasıl çaresizleştiğinin son örneğidir. Aynı zamanda saldırının TGB Bürosuna yapılması anlamlıdır. Bugün, Mehmetçiğimizin safında, üniversitelerde liselerde, yurdun dört bir yanında, Avrupa’da ve Almanya’da mücadelenin merkezi Türkiye Gençlik Birliği’dir. Biz vurdukça, PKK’dan ses gelmektedir. Daha dün, Ankara’ya gelen ABD’nin Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton’a Beştepe’den seslenerek PKK’yı kurtaramazsınız demiştik. Bolton bavulunu toplayıp gitti, ardından PKK’dan ses geldi. Bu olay ne kadar doğru yolda olduğumuzu bir kez daha kanıtlamıştır.' dedi. 

'Türkiye’nin varlığına ve bütünlüğüne kast eden bütün kuvvetler ezilecek. Almanya’daki bu bölücü kalıntıların da yakında temizleneceğine inanıyoruz.' diyen Gençer, Köln binasının geçen yıl da Afrin operasyonu öncesinde aynı teröristler tarafından saldırıya uğradığını açıkladı.

'Bu ikinci saldırı' diyen Gençer, Alman makamlarını da göreve çağırdı.


EYLEM GÖRÜNTÜLERİNİ PAYLAŞTILAR

PKK'nın Köln binasına saldırı anı an be an kameralara yansıdı.

Sosyal medyada dolaşan görüntüleri, terör örgütü eylemcilerinin provakasyon amaçlı yaydıkları iddia edildi.

MİTİNGLE KINANDI

Olay sonrası Türkiye Gençlik Birliği (TGB) tarafından düzenlenen mitingde PKK terörü kınandı. Tarihi Köln Katedrali yanında, Roncalli Meydanı'ndaki mitinge yağmurlu havaya rağmen yüzlerce kişi katıldı. Mitinge katılanlar PKK terörünü kınayan ve Kürt- Türk kardeşliğine vurgu yapan pankartlar taşıdılar. 

ÖCALAN POSTERLERİYLE SLOGAN ATTILAR

Köln'de yaşanan çirkin saldırının ardından bugün öğleden sonra bir grup PKK sempatizanı, Essen'in Katernberg semtinde bulunan pazar yerinde gösteri yapmak için toplandı. Ellerinde örgüt flaması ve Öcalan posterleri ile slogan atan gruba karşı, ellerinde Türk bayrakları ile kahrolsun PKK sloganı atan bir grup meydanda toplandı.

Miting alanına gelen yüzlerce polis, iki grubun sıcak temasını önleyebilmek için uzun zaman çaba harcadı. Tansiyonun yükselmesiyle polis, PKK sempatizanlarını tramvay ve otobüs gibi toplu taşıma araçlarına bindirerek miting alanından uzaklaştırdı.

İŞTE O ANLAR:

1000
icon
İzmirli 13 Ocak 2019 04:19

Aaa şaşırdık mı? Asla! 🤣

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR