Ümit Boyner’den Erdoğan'a sigara tepkisi: Kime ne?

Gündem 26 Eylül 2019 12:17
Videoyu Aç Ümit Boyner’den Erdoğan'a sigara tepkisi: Kime ne?
A
a

Ümit Boyner’den AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'a sigara tepkisi: Kime ne?

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hususi araçlarda sigara içilmesini önlemek için cezaları arttıracağını açıklamıştı. Çok sayıda sigara kullanıcısının tepki gösterdiği açıklamayı Boyner Holding A.Ş’de Yönetim Kurulu Üyesi olan Ümit Nazlı Boyner de eleştirildi. Nazlı Boyner, “Özel araba eşittir özel alan. Kime ne?” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sigara yasağının genişletileceğini “şoför de, arkada oturanlar da sigara içemeyecek” sözleriyle duyurmuştu. İlk cezalar dün itibarıyla verildi. Özel aracında sigara içtiği için ceza alanlar tepkisini sosyal medyada gösterdi. Çok sayıda sigara kullanıcısının eleştirdiği karar, Boyner Holding A.Ş’de Yönetim Kurulu Üyesi olan Ümit Nazlı Boyner tarafından da tepkiyle karşılandı.

İş kadını Ümit Nazlı Boyner, twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Sigara çok zararlı, ölümcül bir şey de özel arabada içene ceza ne demek? Daha nereye varacak bu iş? Özel araba eşittir özel alan. Kime ne?” açıklamasında bulundu.

Nazlı Boyner, hususi araçlarda sigara içilmesi halinde uygulanacak cezaların ise çözüm olmadığını savundu.

“Sigaranın zararları ile ilgili toplumu eğitmeyi anlarım. Cezayı anlamadım, çözüm olduğunu da düşünmüyorum.”

1000
icon
Sema Tokat 26 Eylül 2019 15:13

👏 çok doğru sigarayı desteklediğimden değil, bence özel hayat diye birşey kalmadı. Kaç çocuk, doğurma şekli yada aldırma hakkına karışılıyor. Bari hangi pozisyonda çocuk tutar onda söylensin. Aaa bir de para kalmadı söğüşlenecek, sigaraya vergi, ceza bununla mı idare edeceksiniz millleti yazıklar olsun size kanan koyunlara 😡

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ