Ümit Özdağ ve Soylu kavgası büyüyor: Fitne ruhunu sarmış!

Gündem 18 Aralık 2018 20:40
Videoyu Aç Ümit Özdağ ve Soylu kavgası büyüyor: Fitne ruhunu sarmış!
A
a

Ümit Özdağ ve Süleyman Soylu'nun 'Suriyeli' kavgası büyüyor: Fitne ruhunu sarmış!

Sosyal medya hesabından öğlen saatlerinde bir paylaşımda bulunan Ümit Özdağ, 11 Uygur Türkü’nün İstanbul Atatürk Havalimanı’nda bekletildiğini ve Türkiye’ye sokulmadığını ifade ederek İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya şu eleştirilerde bulundu:

“Süleyman Soylu 380 bin Suriyeli çocuğa vatandaşlık verelim diyor. Çocuklara verilince anne ve baba ile ortalama 3 kardeş ile birlikte 2 milyon 280 bin Suriyeliye vatandaşlık verilecek.”


Ümit Özdağ’ın eleştirilerine Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Twitter’dan yanıt verdi.

Ümit Özdağ’ın 11 Uygur ile ilgili bilgisinin yanlış olduğunu söyleyen Bakan Süleyman Soylu Twitter’dan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Sadece ikametli 35.000 Özbek, 20.000 Uygur misafirimiz var.  11 Uygur ile ilgili bilgin yanlış. Havalimanında değiller. Türkiye’ye gelişleri, sahte pasaportları ile ilgili soruşturma yapıyoruz. Fitne ruhunu sarmış, bela okuyorsun. Allah akıl sağlığı versin.


AKLINI KİRAYA VERENLER ANLAMAZ

Twitter’dan paylaşımlarına devam eden Süleyman Soylu, “Türkiye’de doğan 380.000 çocuk için de söylediğim şu; Keşke doğduklarında vatandaş yapsaydık ama geçti. Bu meclisin tasarrufudur. Memleketlerine döndüklerinde bir ceplerinde Ayyıldızlı kimlik kartı olsaydı nesillerine büyük mirastı. Ancak ne dediğimi aklını kiraya verenler anlamaz” açıklamasında bulundu.

Bakan Soylu’nun kendisine yönelik eleştirilerine ve açıklamalarına yanıt veren İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in Yardımcısı Ümit Özdağ, şu soruları yöneltti ve açıklamalarda bulundu:

ALLAH BENDE AKLIN YARISINI SANA NASİP ETSEYDİ…

5 milyon Suriyeliyi pasaport ile mi aldın? Vatandaşlık verelim diyerek şimdi daha fazla Suriyelinin gelmesine neden oluyorsun. Allah bendeki aklın yarısını sana nasip etseydi bugün Türkiye'de 5 milyon Suriyeli olmazdı.

 

 

1000
icon
Lokman Ates 19 Aralık 2018 08:13

Uygur türküne "Pasaport araştırması" yapıyor muş, suriyeli arabı yerinde seçerek mi aldın? Suadi-Arabistan cellat ekibine seni bu ülkede ne görev yapacaksın diye sordun mu, bay sosuz?...

0 2 Cevap Yaz
Ramazan beker 18 Aralık 2018 21:09

Kredi notum

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ