Ünlü model Didem Soydan'a terör soruşturması

Gündem 13 Mart 2019 10:01
Videoyu Aç Ünlü model Didem Soydan'a terör soruşturması
A
a

Ünlü model Didem Soydan'a terör soruşturması...Haberi AKP'nin amiral gemisi Sabah verdi

Model Didem Soydan'a, 'terör örgütü propagandası yaptığı' iddiasıyla soruşturma açıldı. Soruşturma nedeni olarak, Soydan'ın Cumartesi Anneleri'ne destek verdiği bir paylaşımı gösterildi.

Sabah'tan Dilek Yaman'ın haberine göre model Didem Soydan, Cumartesi Anneleri'ne ilişkin olarak kişisel Instagram hesabında bir paylaşım yaptı.

İşte o mesaj: 

Soydan, 28 Ağustos 2018 tarihli paylaşımına "Canım anne ve senin gibi değerli anneler: Bu olanlar yüzünden sizden özür dilerim. Açıklama yapmaya, ağır neden ve sebepleri anlatmak bile gereksiz. Fotograf yeterli. Bir anne, evladını arıyor. Gözaltına alınmış ve kaybedilmiş evladını. Onların adı benim için sevginin, vazgeçmemenin, yüreğin, analığın sözlük karşılığıdır. Cumartesi anneleri özür diliyorum, bütün bu başınıza gelenler ve gördüğünüz muamele için özür diliyorum. Sizler çöp yığının üzerine düşen çiğ tanelerisiniz. Özür dilerim" notunu düştü.

Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Soydan'ın bu paylaşımıyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Soydan hakkında, 'terör örgütü propagandası yapmak' suçlamasıyla soruşturma başlatıldı.


1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ