Ve İYİ Parti’de olayları başlatan konuşmanın görüntüsü ortaya çıktı

Gündem 24 Temmuz 2018 18:51
Videoyu Aç Ve İYİ Parti’de olayları başlatan konuşmanın görüntüsü ortaya çıktı
A
a

Ve İYİ Parti’de olayları başlatan Osman Ertürk Özel'in konuşmanın görüntüsü ortaya çıktı...

İYİ Parti Teşkilat Çalıştayı, Genel Başkan Meral Akşener başkanlığında Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde toplanmıştı.

Eski Gençlik Kolları Genel Başkanı Osman Ertürk Özel, sabahki oturumda bir konuşma yapmış, öğleden sonraki oturumda ise Akşener söz almıştı.

Akşener'in konuşması sırasında, bir anda İYİ Parti Ankara 3. adayı Gökhan Beker'in kardeşi Oğuzhan Beker'in boksör bir adamının, Özel'in arkasından gelerek ona yumruk attığı belirtilmişti. Uğradığı saldırı sonucunda burnu kırılan Özel’i, olaylardan sonra istifa eden İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi ve Emekli Emniyet Müdürü Fatih Eryılmaz hastaneye götürmüştü. Özel, sonrasında yaptığı açıklamayla İYİ Parti’den istifa ettiğini duyurmuştu.

Yaşanan olaylardan sonra İYİ Parti çevresinde çeşitli iddialar ortaya atılmıştı. Bazı çevreler, Osman Ertürk Özel’in yaşadığı şeyin bir parti içi hesaplaşma olduğunu vurgularken, bir kesim ise, Özel’in Meral Akşener istifasını ilan ettiği sırada alkışladığını ve yaptığı konuşmalarla salonu provoke ettiğini iddia etmişti.

Özel, bugün kampta yaptığı konuşmanın görüntülerini yayımladı.

Özel’in konuşmasında, seçimli olağanüstü kurultay yapılması gerektiği, ancak bunu ileri sürmekteki amacının genel başkan değişikliği değil kadro yenilenmesi olduğu ve yapılan hatalardan ders çıkarılarak bir istişare zemini yaratılması gerektiği ifadeleri yer alıyor...
İşte olaylı kampta, Özel'in yaptığı o konuşma:

1000
icon
Nejla Savcı 24 Temmuz 2018 21:01

Provokatör

1 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ