Ve o yazar başkaldırdı: FETÖ'den daha büyük tehlike AKP mi dedi?!

Gündem 1 Haziran 2017 15:40
Videoyu Aç Ve o yazar başkaldırdı: FETÖ'den daha büyük tehlike AKP mi dedi?!
A
a

Serdar Tuncer köşesinde isyan etti. Tuncer FETÖ denince aklında 3 şeyin geldiğini bunlardan ikisinin geçtiğini ancak üçüncü ve öneli olanın kalacağını yazdı.

Hükümete yakın Yeni Şafak yazarı Serdar Tuncer köşesinde isyan etti. Tuncer FETÖ denince aklında 3 şeyin geldiğini bunlardan ikisinin geçtiğini ancak üçüncü ve öneli olanın kalacağını yazdı. 

Tuncer “Geçmeyeceğinden korktuğum en önemli FETÖ yadigârı ise, bu hain yapı elince katledilen; “Usûl esasa mukaddemdir" kaidesinin hayatımızın her alanında tahrif ve tahrip edilmiş haliyle var olmaya devam etmesi.” dedi ve “Karşı karşıya kaldığımız, kendi elimizle kendi şakağımıza dayanmış bir silah gibi bize yönelen en önemli ve sinsi FETÖ zararı işte budur.” ifadelerini kullandı.

“DOĞRU HEDEFE GİDEN YOLDA YANLIŞ VASITALARIN HELAL KABUL EDİLMESİ…”

“‘FETÖ niçin bütün bu namussuzlukları yaptı’ sorusundan daha önemlisi, ‘Bu yapı bunca ihaneti yapabilecek kadar nasıl namussuzlaşabildi?’ meselesidir. Usûl esasa mukaddemdir fehvasıyla Mecelle'de yerini bulan hakikat, burada karşımıza çıkıyor.” diyen Tuncer “Tek cümle ile özetleyecek olursak: Doğru hedefe giden yolda yanlış vasıtaların helal kabul edilmesi. FETÖ’nün nasıl bu hale gelebildiğini özetleyen cümle budur.” dedi.

“BİRAZCIK ÇİRKİNLİĞE HER BİRİMİZİN TAHAMMÜL EDEBİLİYOR OLUŞU…”

Tuncer yazısını şöyle sürdürdü:
“Bu, olmazsa olmaz kaidenin FETÖ eliyle katledilmesinin bugün bize nasıl bir tehlike oluşturduğunu görmek için şöyle bir etrafınızda olan bitene, hatta bırakınız etrafı, kendi din anlayış ve yorumlayışınızdaki savrulma ve lakaytlığa dikkat kesilmeniz kâfi gelecektir. Tamam, devletin ve milletin namusuna 15 Temmuz'da kast edemediler; adaletin hakkıyla tecellisine mani olmak için olmadık şarlatanlıklarını sergiliyorlar, bu da tamam. Bunun birisi halloldu, diğeri evelallah hallolur. Ama Kur'ân, Sünnet, İcma, Kıyas dörtlüsüyle sabitlediğimiz usûle dair muhkem referanslarımıza verdikleri tahribat ortada. Güzel bir netice elde edilecek diye birazcık çirkinliğe her birimizin tahammül edebiliyor oluşu sözümü ispat mahiyetinde yeterlidir. Hatta kimimiz; “Tamam işin yapılış biçimi çok da güzel değil ama neticesinde güzel şeyler oluyor" demeye kadar vardırdık. Tehlike budur. Bu, FETÖ'nün kendisinden daha büyük bir tehlikedir!”

“ALTERNATİFİ AYNI İŞİ DİN SOSUNA BULAYARAK YAPMAK OLMAMALI”

Yeni Şafak yazarı Tuncer “Bir başkasının yaptığı yanlış şeyi eleştirmenin bizdeki alternatifi aynı işi din sosuna bulayarak yapmak olmamalı. Usûldeki yanlışlığın esasa verdiği zararı görüp kahrolacağımıza, esasa biraz hizmet ediyor diye usûlsüzlüğe tahammül etmemizi hiç kimse beklemesin bizden” dedi ve şu ifadeleri kullandı:

“Çocuklarımız Kur'ân okumaya özeniyor tesellisi ile ses yarışmalarının şova dönüştürülmüş “Müslümanca" alternatifini yapmak dine hizmet etmek değildir. Şayet böyle bir tebliğ metodu var ise derhal Acun Ilıcalı kardeşim bu hakikatten haberdar edilmeli ve bir an önce alternatif yarışmalar yapmaya başlamalıdır. BBG evinin “Kim daha müttakî?" versiyonu bize takvayı öğretebilir mesela. Kimin gecede kaç cüz okuduğuna, kaç rekât namaz kıldığına, ne kadar tesbihat yaptığına bakar, atarız SMS'lerimizi, al sana müttakî Türkiye. “Survivor Oruç" bir başka sağlam alternatif olabilir, hazır Ramazan ayı gelmişken sahurda ne kadar az yiyip günü ne kadar zinde geçirebildiğine bakarız yarışmacıların. Teravihi en uzun kılana, en fazla hatim indirene en çok oyu verir ve seçeriz şampiyonumuzu. Sezai Bey'in Samanyolunda Ziyafet'ini okumaktan hem daha kolay hem daha eğlenceli hem daha öğretici. Çocuklarımız bu yarışmalarda birinci olan abileri ve ablalarını örnek alarak takva sahibi olmayı, Ramazan şahsiyetine bürünmeyi aşkla talim ederler böylece.

Hain bir terör örgütünün bütün eleman müntesip ve muhiplerini hapse tıksanız dahi, o yapıyı bu hale getiren en büyük yanlışı hayatınızdan söküp atamadığınız ve hatta üstüne bir de o zihin yapısından mülhem işler yaparak dine hizmet etiğinizi sandığınız müddetçe belki davayı kazanabilirsiniz ama kesinlikle 'dava'nızı kaybedersiniz.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ