Yandaş anket şirketinden bomba Erdoğan iddiası!

Gündem 21 Kasım 2017 19:47
Videoyu Aç Yandaş anket şirketinden bomba Erdoğan iddiası!
A
a

AKP'ye yakın anket şirketi ANAR'ın Genel Müdürü İbrahim Uslu...

AKP'li Milletvekili Beşir Atalay'ın kurduğu ANAR'ın Genel Müdürü İbrahim Uslu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2019'u beklemek için bir nedeni olmadığını söyledi.

BirGün'den Sebahat Karakoyun'un haberine göre; Uslu, erken seçim beklentisinin boş bir beklenti olmadığını, yüksek bir olasılık olarak gördüğünü ifade etti.

Uslu, "'Parlamento misyonunu tamamladı, yapması gereken işleri yaptı, yeni sisteme geçme zamanı gelmiştir' denilerek erken seçim kararı alınabilir" diye belirtti.

Uslu'yla yapılan röportajın ilgili kısmı şu şekilde:

"- Erken seçim de konuşulmaya başladı...

Ben erken seçim bekliyorum. Erdoğan ve AK Parti'nin 2019'u beklemek için bir nedeni yok. Referandumda seçmenden 'Mevcut sistemde işleri istediğimiz hızla yürütemiyoruz' diye oy istedi. Kongreler bittikten, seçimde çalışacak mekanizmayı yeniledikten sonra beklemenin anlamı kalmadı denilecek. O aşamadan sonra 'Parlamento misyonunu tamamladı, yapması gereken işleri yaptı, yeni sisteme geçme zamanı gelmiştir' denilerek erken seçim kararı alınabilir. AK Parti bugüne kadar yerel seçimlerde genel seçimlerin altında oy aldı. Öyle olduğu için daha düşük oy alacağı bir seçimi önce yapıp muhalefeti ümitlendirmek, kendi seçmenini demoralize etmek riskini göze almaz erken seçimi tercih eder diye düşünüyorum. Daha düşük oy alması kaçınılmaz olan bir seçimi önce yapıp hem rakiplerini heveslendirip hem de kendi seçmenini demoralize etmek istemez. Önce genel seçim ve cumhurbaşkanlığı seçimini yapar, ardından da yerel seçimlere gider. Rasyonel davranış bu. Erken seçim beklentisi boş bir beklenti değil, yüksek olasılık görüyorum."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ