Yandaş Erdoğan'a isyan etti: Hani koalisyon bitmişti!

Gündem 18 Ocak 2018 16:25
Videoyu Aç Yandaş Erdoğan'a isyan etti: Hani koalisyon bitmişti!
A
a

"Koalisyonlar dönemi bitti" diyorlardı şimdi koalisyondan vazgeçemiyorlar

AKP’ye yakınlığı ile bilinen Karar gazetesi yazarı Akif Beki, Türk tipi başkanlık sisteminin AKP’yi zora soktuğunu dile getirdi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde basın danışmanlığını da yapan Akif Beki, düne kadar koalisyonlara kötü diyen AKP'nin Başkanlık sistemini getirerek, Türkiye'yi koalisyonlardan kurtarmadığını ve koalisyonlara mahkum ettiğini söyledi.

KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara'nın "Haber Merkezi" isimli programına konuk olan Akif Beki, Türk tipi başkanlık adı altında getirilen yeni sistemle ilgili çarpıcı sözler söyledi.

AKP'nin MHP'ye muhtaç olduğu, MHP olmadan yüzde 50'nin üzerine çıkamayacağı şeklindeki yorumları gündeme getiren Cilara, Beki'ye konuyla ilgili görüşlerini sordu.

"Bu düzenlemenin Ak Parti'yi zora soktuğu kesin" diyen Beki, "Bu düzenlemenin Türkiye'yi koalisyonlardan kurtarmadığı da ortada, koalisyonlara mahkum etti. Hiç kimse tek başına, kendi kendine gelemiyor, öyle bir tablo var şu an. İlla ön koalisyonlar olacak, seçim ittifakları olacak" diye konuştu.

AKP'nin tek bir oya bile muhtaç hale geldiğini söyleyen Akif Beki şöyle devam etti:

"DÜNE KADAR KOALİSYONLAR KÖTÜ DİYEN İKTİDAR KENDİNİ KOALİSYONLARA MAHKUM ETTİ"
"Ak Parti hala Türkiye'nin en büyük partisi, Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan da hala en büyük kamuoyu desteğine sahip en popüler siyasetçi. Bu ikisini bir kere teslim edelim fakat yüzde 50 artı 1 ile çıta çok yukarı çıktı. Ve Ak Parti, kendini zora soktu, kendi kendini sıkıştırdı. Düne kadar da koalisyonlar şöyle kötüdür, böyle kötüdür, koalisyonlar öcüdür, ülke koalisyonlara mahkum edilmemeli, koalisyonlar istikrarsızlıktır, ülkeyi batırır, 90'larda ülkeyi batırdı diyen iktidar kendi kendini ön koalisyonlara, seçim ittifaklarına mecbur etti. İrili ufaklı ne bulursa bir oy bir oydur artık. Papuç pahalı, iş sıkı. Bir oyun bile hesabını yapmak zorunda. Bırakın 100 bin oyu olan bir partiyi yanına çekmeyi, hiçbir oyu göz ardı edemez."
"Zaten onlara kulak verilseydi bugün bu zorluk da ortaya çıkmayacaktı, bu sistem kurgulanırken bakın koalisyonları ortadan kaldırmıyor, tam tersine koalisyonları vazgeçilmez hale getiriyor diyenlere kulak verilseydi buna yol açılmayacaktı. Onlara kulak vermek bir tarafa bunlar partinin kafasını karıştırıyor diyerek bünyeden atılıyor."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ