Yandaş gazeteci özür dilemişti ama yine 'Ezan düşmanları' dedi

Gündem 15 Mart 2019 22:39
Videoyu Aç Yandaş gazeteci özür dilemişti ama yine 'Ezan düşmanları' dedi
A
a

Yandaş gazeteci Süleyman Özışık özür dilemişti ama yine 'Ezan düşmanları' dedi

Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık, 8 Mart’ta İstiklal Caddesi’nde yapılan eylemde kadınların ezanı ıslıkladığını iddia eden bir köşe yazısı kaleme almış daha sonra bir özür yazısı yayınlamıştı. Aynı Süleyman Özışık bugünkü köşesinde “ezan protesto edildi kanaati oluştu” diye yazdı.

Özışık özür metninde “Taksim’deki gösteride ezanı susturmak için ıslık çalındığına dair haberlerin gerçeği yansıtmadığı, protestocuların ezanı değil, yolu kapatan polisi ıslık çalarak protesto ettiği belirlendi” demişti.

Aynı Süleyman Özışık bugünkü köşesinde  “Taksim’de toplanan kalabalığın Ezan-ı Muhammedî’yi protesto ettiği konusunda genel bir kanaat oluştu. Ciddi bir kesim bu protestonun cevapsız kalmaması konusunda ısrarlı” dedi.
Özışık okurlarını “Din düşmanlarına, ezan düşmanlarına verilecek bundan daha iyi bir mesaj olabilir mi?” ifadeleriyle camiye çağırdı.

İŞTE ÖZIŞIK’IN YAZISININ İLGİLİ BÖLÜMÜ

Cuma namazı henüz farz kılınmamışken, Müslümanlar “Biz buradayız, omuz omuza mücadele etmeye hazırız” düşüncesiyle cuma günleri bir araya gelirdi. Onların bu duruşu, kendilerine zulmetme fırsatı kollayan müşrikler için ürkütücü ve korkutucu bir mesajdı.
Bu bilgiyi şundan ötürü verme gereği duydum.
Taksim’de toplanan kalabalığın Ezan-ı Muhammedî’yi protesto ettiği konusunda genel bir kanaat oluştu. Ciddi bir kesim bu protestonun cevapsız kalmaması konusunda ısrarlı.
Eğer bir tepki verilecekse, o gün bugündür.
Bugün günlerden cuma. Yani İslam âleminin bayram günü. O zaman tıpkı geçmişte olduğu gibi ezan okunduğunda elimizdeki işi gücü bırakıp, camilere akın edelim.
Geçmişte olduğu gibi bir kez daha “Biz buradayız, omuz omuza mücadele etmeye hazırız” mesajı verelim.
Hatta öyle bir akın edelim ki camilere sığmayıp sokaklara, caddelere taşalım. Din düşmanlarına, ezan düşmanlarına verilecek bundan daha iyi bir mesaj olabilir mi?
O zaman haydi!

1000
icon
01 adana 16 Mart 2019 09:44

Yalaka olduğunuzu biliyordum da bu kadar yalancı olabileceginize ne demeli

0 0 Cevap Yaz
Cihan Alp 15 Mart 2019 22:56

Ulan lavuk gazeteci bozuntusu yalaka bir karar ver bi o tarafa bi bu tarafa yamulma üç kuruş için ısmarlama yazı yazma dik dur eğilme. Ona buna domalma.

0 2 Cevap Yaz
ihsan nuri birinci

Çok doğru.

0 0
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ