Yandaş gazeteden skandal manşet! Kadınları hedef aldılar...

Gündem 8 Mart 2018 22:00
Videoyu Aç Yandaş gazeteden skandal manşet! Kadınları hedef aldılar...
A
a

Yandaş gazete Yeni Söz'den skandal manşet! Kadınları hedef aldılar...

Türkiye’de kadına yönelik şiddet olayları kat be kat artarken, yandaş Yeni Söz gazetesi haber metninde, “Bazı şiddet hadiseleri üzerinden bütün erkekler kurtulunması gereken birer ‘canavar’ olarak gösteriliyor” ifadelerini kullandı. Gazetedeki skandal ifadeler, ne yazık ki, bununla da sınırlı kalmadı. 

'SÖZDE EŞİTLİK İSTİYORLAR'
“Erkeklerin üzerine basarak kadınların yükselişi dönemi yaşanıyor. Her ne kadar bu sözde ‘eşitlik’ gibi kulağa hoş gelen bir kelime ile sevimli gösterilmeye çalışılsa da aslında işin gerçeği kadınlar, erkeklere efendi olmaya çalışıyor” şeklinde ifadeler kullanan gazete, “Erkekler modern dünyanın aşağılanan, horlanan köleleri haline geldiler. Kadınlar ise tapınılacak varlıklar” diye yazdı.

DİNCİ YENİ SÖZ BU TARİHİ BİLMİYOR MU?
Dinci Yeni Söz gazetesinin bilmediği ise “Dünya Emekçi Kadınlar Günü”nün neden kutlandığı…

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün tarihi, 1800'lü yıllara dayanıyor. 8 Mart 1857 tarihinde 40 bin kadın işçi, ABD’nin New York kentinde, bir dokuma fabrikasında greve başladı. Sadece "daha iyi çalışma koşulları" istiyorlardı.

Polisin fabrikaya kilitlediği kadın işçilerden 129'u, içeride çıkan yangında feci şekilde can verdi. O ölümler, dünya kadınlarının seslerini duyurabilmesi için yakılan ateşin ilk kıvılcımı oldu.

8 Mart gününün Kadınlar Günü olarak kutlanması için ilk teklif, ise 53 yıl sonra geldi. 26-27 ağustos 1910'da Danimarka'da toplanan İkinci Uluslararası Sosyalist Kadınlar konferansında.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ