Yandaş medyanın 'İmamoğlu' iddiası yalan çıktı!

Gündem 24 Mayıs 2019 23:08
Videoyu Aç Yandaş medyanın 'İmamoğlu' iddiası yalan çıktı!
A
a

Yandaş medyanın 'İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu' iddiası yalan çıktı!

Bir kullanıcı tarafından Facebook’a 19 Mayıs 2019 tarihinde yüklenen fotoğraf bin kez paylaşıldı.

Ancak fotoğrafın Ramazan ayında gizli gizli su içen Ekrem İmamoğlu’nu gösterdiği iddiası doğru değil. Fotoğraf 17 Nisan 2019 günü İmamoğlu mazbatasını aldığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi binası önünde yaptığı konuşmanın öncesinde çekilmiş.

Teyit.org’dan Hatice Kübra Ünsay’ın edindiği bilgilere göre, operasyonda kullanılan görsel Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını aldığı devir teslim töreni sonrasında yaptığı konuşmadan.

Fotoğrafta İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediyesi binası önünde seçim otobüsü üzerinde yaptığı konuşmaya çıkmaya hazırlanıyor.

Fotoğrafı European Pressphoto Agency fotoğrafçısı Sedat Suna 17 Nisan 2019 tarihinde çekmiş.

17 Nisan 2019 tarihinde seçim otobüsünde bulunan diğer bir fotoğrafçı Burak Kara’nın çektiği fotoğraflara da Getty Images üzerinden erişilebiliyor.

2019 yılında Ramazan ayı ise 6 Mayıs’ta başlamıştı. Yani Ekrem İmamoğlu söz konusu konuşmayı yaptığı sırada Ramazan ayının başlamasına günler vardı.

Teyit, fotoğrafı doğrulamak için 24 Mayıs 2019 tarihinde CHP yetkilileri ile iletişime geçti. Yetkili, İmamoğlu’nun görseldeki seçim otobüsünü 17 Nisan 2019 tarihinden sonra kullanmadığını söyledi ve o gün çekilmiş bir fotoğrafı da Teyit’e iletti.

İşte o yalan haber:

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR