Yandaş yanlışlıkla torpil listesini paylaştı kıyamet koptu!

Gündem 6 Nisan 2018 18:57
Videoyu Aç Yandaş yanlışlıkla torpil listesini paylaştı kıyamet koptu!
A
a

Yandaş isim yanlışlıkla torpil listesini paylaştı kıyamet koptu....

Denizli Acıpayam İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çiçekdemir, WhatsApp mesajlaşma uygulamasından, 29 Mart'ta yanlışlıkla “okul müdürleri grubu”nda, okul müdür ve müdür yardımcılarının atamalarının yer aldığı liste paylaştı. Bazı okul müdür ve müdür yardımcılarının isim ve atamalarının yapılmasının istendiği okulların yer aldığı ileri sürülen liste, kısa sürede yayıldı.

Müracaatları yapılan ve şu an sınav aşamasında olan atama başvurularının sonucunun Temmuz ayında açıklanacak olmasına rağmen, şimdiden bazı isimlerin ve atanacakları okulların yer aldığı liste, “torpil” listesi olarak nitelendirildi.

“YÜZLERCE ÖĞRETMENİN ALIN TERİNE HANÇER VURULMUŞTUR”

Uyarılar üzerine Çiçekdemir, söz konusu listeyi sildi. Eğitim-İş Sendikası Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan, Çiçekdemir'in yanlışlıkla paylaştığı listeye tepki gösterdi. Aydoğan, söz konusu listeden “torpil listesi” diye bahsederek yaptığı basın açıklamasında, “Bu atamalarla ilgili liste bize de ulaştı. Emek hırsızlığı, adaletsizlik vardır. Yüzlerce öğretmenin alın terine, beklentisine hançer vurulmuştur. Kabul etmiyoruz, gerekli şikayetleri yaptık. Eğer bu liste aynen ya da ağırlıklı şekilde atanırsa olayın takipçisi olacağız, suç duyurusunda bulunacağız. Bu emek hırsızlığına, kadrolaşmaya göz yummayacağız” dedi.

“BECERİKSİZ YÖNETİCİLERİN PAYLAŞIMINI…”
Aydoğan açıklamasını “Bakanlık maalesef liyakatsiz idareci atıyor. Liyakatsiz, beceriksiz, 'benden olsun' anlayışındaki idareciler, torpil listesini yanlışlıkla paylaşmış. Beceriksiz yöneticilerin paylamışını gerekli yerlere duyurduk, tavrımızı koyduk. Paylaşım, fark edilmesinin ardından silinmiş. Daha sınavlar yapılmadan atamalar olmadan bu insanların liste yapması yüzlerce eğitimciye hakarettir” diye sürdürdü.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın müdür ve müdür yardımcılarıyla ilgili başlattığı mülakat sınavlarının dün başladığı, sınavların ardından puanların açıklanacağı, daha sonra ise tercih döneminin ardından Temmuz ayında da atamaların yapılacağı öğrenildi. Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ise, iddialarla ilgili inceleme başlattıklarını söyledi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ