Yandaş yazar Bahçeli'ye haddini bildirdi: Hesap vermek zorunda değiliz

Gündem 10 Ağustos 2017 12:04
Videoyu Aç Yandaş yazar Bahçeli'ye haddini bildirdi: Hesap vermek zorunda değiliz
A
a

Hükümete yakın Yeni Şafak gazetesi yazarı Faruk Aksoy, AKP-MHP ortaklığında yaşanan sorunlara ilişkin bir yazı kaleme aldı.

Hükümete yakın Yeni Şafak gazetesi yazarı Faruk Aksoy, AKP-MHP ortaklığında yaşanan sorunlara ilişkin bir yazı kaleme aldı.

Faruk Aksoy, “MHP durup dururken niye atarlanıyor?” başlıklı yazısında, “AK Parti/MHP uyumuyla siyasi dengeler kuruldu, uzun zamandır işler sorunsuz ilerliyor. Bazı gereksiz açıklamalar, beyanlar olmasa daha da iyi olacak ya neyse…” ifadelerini kullandı.

“MHP’nin hassasiyetlerini anlıyoruz, aslında ‘MHP’nin hassasiyetleri’ diyerek özel bir başlık açıp, vatan/millet/devlet/bayrak savunmasını sadece MHP’ye mal etmek de yanlış, ama onlar daha duyarlılar, daha çabuk tepki veriyorlar” diyen Faruk Aksoy, şöyle devam etti:

“ADI KONULMAMIŞ BU KOALİSYONDA YUMURTA KÜFESİNİ AK PARTİ TAŞIYOR”

“AK Parti, ülke yönetmenin sorumluluğuyla hareket ediyor, Türkiye’nin renklerini, seslerini bir arada tutmak zorunda, 80 milyon insana, iş, aş bulmak zorunda, bunları yapmak hiç de kolay değil.

Adı konulmamış bu koalisyonda yumurta küfesini AK Parti taşıyor. Aradan geçen 15 yılın birikimiyle ve tecrübesiyle, AK Parti, kurumsal olarak dilini epey değiştirdi. Parti, kendini muhafazakar/demokrat olarak tarif ediyordu, şimdi ise muhafazakar/milliyetçi bir duruş sergiliyor.”
 

“MHP’NİN DAHA VAKUR, DAHA MÜTEVAZI, DAHA SAKİN OLMASI GEREKİR”

Faruk Aksoy, “15 Temmuz’dan bu yana, özellikle de 16 Nisan referandumundaki desteğinden sonra, MHP’nin daha vakur, daha mütevazı, daha sakin olması gerekir” diyerek şu eleştirileri yöneltti:

“Birisi çıkıyor, eyalet sisteminden bahsediyor, atıp tutuyor, MHP, AK Parti’yi tefe koyuyor; birisi çıkıyor, yeni bir devletten bahsediyor, MHP, AK Parti’yi, yaylım ateşine tutuyor, bu böyle olmaz ki…

AK Parti, her olayda, ‘laik ve demokratik cumhuriyetin’ muhafazası konusunda, MHP’ye hesap vermek, MHP’nin şüphelerini gidermek zorunda değil ki…

Daha nasıl söylenecek ‘tek devlet, tek vatan, tek bayrak, tek millet’ hassasiyeti?

Bugün, MHP grubunda ne konuşuluyorsa, üç aşağı beş yukarı AK Parti grubunda da o konuşuluyor, şüpheye, endişeye mahal yok, herkes rahat olsun.

(…)

Demem odur ki,

Hiçbir partinin, hiçbir partiye ayar verme yetkisi de yoktur, hakkı da yoktur, mesele Türkiye meselesidir ve bu ülke tarihinin en parlak günlerini de AK Parti döneminde yaşamıştır.

Anlaştık…”

1000
icon
Ampul 10 Ağustos 2017 14:38

Ulan yalama o dediğin üniter devleti haylinde yokan,Türklüğe hakaret eden Alman Yeşiller partisinden mi?Akp madem demokrasi ve cumhuriyeti saunuyor bu adamları beden brındıryor partide ya da havuz medyasında!???

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ