Yandaş yazar itiraf etti: Erken seçime gidemiyoruz çünkü oylarımız düşük!

Gündem 12 Mart 2018 16:18
Videoyu Aç Yandaş yazar itiraf etti: Erken seçime gidemiyoruz çünkü oylarımız düşük!
A
a

Yandaş yazar Abdulkadir Selvi itiraf etti: Erken seçime gidemiyoruz çünkü oylarımız düşük...

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi köşesinde, ismini vermediği bir AKP Genel Başkan Yardımcısı'nın ''Genel seçimlere göre yerel seçimlerde oyumuz daha düşük çıkıyor. Yerel seçimlerin, Cumhurbaşkanlığı seçimine olumsuz etkisi olabilir'' dediğini yazdı.

Selvi'nin 'Erdoğan’ın sorduğu kritik soru' başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

''CUMHURBAŞKANI Erdoğan erken seçim tartışmalarından duyduğu rahatsızlığı, ''Nereden çıkıyor bu erken seçim tartışmaları'' diye ortaya döküyor.

Bir genel başkan yardımcısı, ''Genel seçimlere göre yerel seçimlerde oyumuz daha düşük çıkıyor. Yerel seçimlerin, Cumhurbaşkanlığı seçimine olumsuz etkisi olabilir'' diyor.

Bunun üzerine Erdoğan, ''Aynı kanaatte değilim. Erken seçim yok. Yerel seçimlerde çok çalışacağız. Oyumuzu yükselteceğiz'' diye karşılık veriyor.

Bu diyalog 5 Mart tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapılan AK Parti MYK toplantısında yaşanıyor. Ama devamı var. Erdoğan erken seçim hesaplarında şimdiye kadar hiç dikkate alınmayan ama çok önemli olan bir noktayı gündeme getiriyor.

Erken seçim konusunun konuşulduğu MYK toplantısında, ''Benim görev sürem ne zaman doluyor?'' diye soruyor. MYK üyeleri beklenmedik bu soru karşısında, ''2019’da'' karşılığını veriyor. Erdoğan, 'Ee o zaman' anlamında başını 
sallıyor. ''Niye öne alalım o zaman?'' diye soruyor.''

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ