Yandaş yazardan Hakan Fidan'a istifa çağrısı

Gündem 1 Ağustos 2017 16:15
Videoyu Aç Yandaş yazardan Hakan Fidan'a istifa çağrısı
A
a

Hükümet'e yakınlığı ile bilinen Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'a istifa çağrısında bulundu.

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, "Eğer 'konrollü darbe' spekülasyonuna son vermek istiyorsa Hakan Fidan'ın bir karar vermesi gerek" diyerek MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı istifaya davet etti.

Uğur'un "Hakan Fidan’ın vermesi gereken karar ve spekülasyonun kaynağı" başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Ben şunu merak ediyorum. Sayın MİT Müsteşarı 'Çok acil bir durum var, Genelkurmay Başkanı'mızla (Hulusi Akar) birlikteyiz. Sayın Cumhurbaşkanı'mız (Recep Tayyip Erdoğan) ile mutlaka ve hemen görüşmemiz gerekiyor' dese, acaba ulaşamaz mıydı?

Fidan saat 20.20'de Akar'ın yanından ayrılıyor. Aracındayken yeniden arayamaz mıydı?

Şimdi böyle soruları ortaya atıyoruz diye kimse kızmasın.

Çünkü o saatlere dair bazı belirsiz noktalar kaldıkça ve suskunluk devam ettikçe, FETÖ ve CHP'nin birlikte dillendirdiği 'kontrollü darbe yalanı' daha da besleniyor. Ama bu yalan bizim bu tartışmayı yapmamızı engellememeli. Kafamızdaki tüm soruları sorabilmeliyiz."

'KARARIN NE OLDUĞUNU BEN SÖYLEYECEK DEĞİLİM'

"Öyle ya. Eski Başbakan erken saatte sığınağa gönderiliyor. Cari Başbakan Binali Yıldırım olayı vatandaşlarla birlikte öğreniyor, telaşla aradığında da ona günün gelişen olaylarını aktarıyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan sonradan açıkladığı üzere darbe girişiminden eniştesi sayesinde haberdar oluyor.

Eğer 'kontrollü darbe yalanı'nı dolaşıma sokan FETÖ çetesi ve onun CHP'deki kuyruklarının yürüttüğü spekülasyonun son bulması isteniyorsa Hakan Fidan'ın bir karar vermesi gerek.

O kararın ne olabileceğini ben söyleyecek değilim şüphesiz ama kamuoyu acaba bir özeleştiriyi de hak etmiyor mu en azından?"

 

1000
icon
Yılmaz Bozkurt -İzmir 8 Ağustos 2017 17:14

Fuat Ugur,fetö' nün kontrollu darbe dedigini bana herhangibir yerde gösterebilir misin.Bu ifade sadece Kemal bey tarafindan dile getirilmiş olup senin sorduğun gibi bazı sorular sormuş ve hiçbir cevap alamamıştır.Bu kadar gizlenen konular olunca Kemal bey haklı olarak bu kalkismanin bir danışıklı döğüş olduğunu düşünmektedir ve genelde bütün Turkiye' de bu konuda ayni fikirdedir.Akp genel baskani, basbakan, mit müsteşarı ve Hulusi Akar' ın istifa ederek bu kalkışmanın araştırılması icin bütün yargı yollarını açmaları gerekmektedir. Bir başka ülkede boyle bir kalkışma olduğu zaman o ülkede bu soyledigim sorumlular ne yaparlar acaba.Elini varsa vicdanına koy da bir düşün.

0 0 Cevap Yaz
ARZU 2 Ağustos 2017 08:14

EVET CHP HAKLI BU GERÇEK DARBE DEĞÎL KONTROLLÜ DARBEDÎR PLANLIHALKI MİLLETÎ ASKERÎYEYÎ YOK ETME ALP NÎN GÜÇLENMESÎ ÎÇÎN YAPILAN KONTROLLÜ OYUNLU DARBEYDÎ HULUDÎ AKAR HAKAN FÎDAN GÕREVLERÎNDEN ÎSTÎFA ETMELÎ YARGILANMALILAR GERÇEKLERÎN GÜN YÜZÜNE ÇIKMASI İÇÎN BEN VATANDAŞ OLARAK FÎKRÎMİ YAZDIM

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR