Yandaş yazarlar: Demirtaş serbest bırakılsın, s-400'den vazgeçildi!

Gündem 6 Mayıs 2019 16:59
Videoyu Aç Yandaş yazarlar: Demirtaş serbest bırakılsın, s-400'den vazgeçildi!
A
a

Yandaş yazarlar dönmeye başladı: Demirtaş serbest bırakılsın, s-400'den vazgeçildi!

29 Nisan’daki Trump-Erdoğan görüşmesine de değinen Yandaş gazeteci Ali Tarakçı, “Telefon görüşmesi 1, 5 saat sürdü. Türkiye S-400’leri almaktan vazgeçti. Bunu bilgiye dayalı olarak söylüyorum” dedi.
 

Sabah'ın başyazarı Mehmet Barlas ise, Erdoğan'ın Mustafa Kemal Atatürk'ten de daha güçlü olduğunu savundu, "Tayyip Erdoğan kadar güçlüsü yok. Hem Cumhurbaşkanı hem parti başkanı. Her şeyin başkanı yani. Tek adam. Hem siyaseten hem fiilen tek adam" dedi.  

Barlas, Erdoğan'ın samimi bir adam olduğunu söyleyerek, "Yaşı benden küçük olduğu için bana 'Abi' der" ifadesini de kullandı. 

İnternethaber Yayın Grubu Başkanı Hadi Özışık'ın sorularını yanıtlayan Barlas, Erdoğan'dan Eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a ve Meral Akşener'e kadar Türkiye'nin siyasi hayatındaki isimlere dair özel anlarını paylaştı:

"Demirtaş keşke hapiste olmasa"

-Siyasetçinin hapiste olmasını kabul edemem diyorsunuz. Selahattin Demirtaş da içeride mesele. 

Benim babam da politikacıydı. Gaziantep olaylarından hapis yattı. Yozgat Cezaevine her hafta giderdim cezaevine. Politikacıların hapiste olması aklım almıyor kabul etmiyor ama oluyor. Demirtaş da keşke hapiste olmasa. Kimse olmasa. yazar çizer ama oluyor. Burası Orta Doğu. Siz bulunduğunuz coğrafyanın farkında değilseniz. Demirtaş'ın konuşmasına baktığınız zaman Türkiye'de resmi ideolojinin, devletin bütün temel değerlerini açıkça hücum eden bir siyasi lider. Onun da müeyyidesi bu işte. Burası 20 yüzyılın ikinci yarısında bir başbakanı idam etmiş ülke. Dahası var mı? 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR