Yandaştan iç savaş çağrısı: Marmara'yı kan götürür...

Gündem 3 Nisan 2019 18:17
Videoyu Aç Yandaştan iç savaş çağrısı: Marmara'yı kan götürür...
A
a

Yandaş, Atatürk düşmanı Fatih Tezcan'dan iç savaş çağrısı: Marmara'yı kan götürür...

Yerel seçimlere İstanbul damgasını vurdu. Millet İttifakı’nın CHP’li adaylarının İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere bir çok büyükşehri alarak ciddi başarı elde etmesi üzerine, AKP’den de arka arkaya itirazlar geldi. İstanbul’da, AKP’nin itiraz ettiği sandıklardaki sayımlara rağmen CHP adayı Ekrem İmamoğlu önde gitmeye devam ediyor.

AKP, 1 Nisan’daki İmamoğlu’nun seçim galibiyetine itirazlarını sürdürürken, hükümete yakın medyanın ve yazarların provokasyon yayıncılığı dikkat çekmişti. Yandaş medyanın provakatif yayınları sonrasında dün İstanbul Üsküdar’da AKP’li olduğu söylenen bir grup, oy sandıklarının bulunduğu okul önündeki CHP’lilere saldırdı. Polis havaya ateş açarak olayı yatıştırdı.

Yandaş medyanın provokasyon yayıncılığı ile yalan haberlerine karşı, AKP Sözcüsü Ömer Çelik açıklama yaparak, "Bazı polemiklerde geçen yorumlar AK Parti merkezinin görüşü gibi yansıtılıyor. Yalan haberlere itibar edilmemesini istiyoruz. Farklı yerlerde çıkan sözler, cümleler, eleştiriler, polemikler sanki AK Parti Genel Merkezi bundan sorumluymuş gibi aşırı ifadeler kullanılabiliyor"demiş ve sağduyu ile itiraz sonucunun beklenmesini istemişti.

AKP Sözcüsü Çelik’in yanı sıra, muhalefet partilerinin liderleri de seçim sonucunun sağduyulu bir şekilde beklenilmesi gerektiğini üstüne basa basa tekrar ettiler.

Tüm bunlara rağmen, akıllı telefonların Whatsapp uygulamalarında provokatif ses kayıtları paylaşılıyor. Hangi merkezden paylaşıldığı şu ana kadar bilinmeyen bu provokatif ses kaydından, bir erkek ile bir kadının konuşmasına yer veriliyor. Ses kaydındaki provokatör erkek, İstanbul’da Binali Yıldırım’ın 200 bin oyla önde olduğunu ifade ederek, FETÖ ve PKK’nın İstanbul’u karıştıracağını ifade diyor. Provokatör erkek, silah temin edeceğini, CHP ve HDP’nin İstanbul’u karıştıracağını ifade ederek, konuştuğu kadına da bu ses kaydını herkese atmasını istiyor.

Siyasi partilerin sağduyu açıklamalarına karşın, telefonlara gönderilen provokatif ses kaydı tepkilere neden olurken, AKP’ye yakın isim Fatih Tezcan da sosyal medya hesabından provokatif mesajlar paylaştı. Tezcan’ın, “CHP’nin hileleri patlar, seçim sonucu değişir ama CHP, HDP, Ekrem İmamoğlu ve kuyrukları kabul etmez, ‘Oyla değilse zorla!’ derlerse, Marmara’yı kan götürse de İstanbul’u vermeyiz” şeklindeki çok tehlikeli mesajları dikkat çekti. Tezcan, “Ortalıkta gezen bazı ses kayıtları doğru” şeklinde attığı provokasyon mesajlarının yanı sıra, FETÖ firarisi Tuncay Opçin’in de tweetlerini paylaştı. Tezcan’ın, Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret içeren paylaşımlar yapması da dikkatlerden kaçmadı.
Daha önce “Gülen’i dinlerken gözyaşım çorbama akardı” diyen Tezcan’ın hem provokasyon ses kayıtlarına “doğru” diyerek AKP’ye gönderme yapması, hem FETÖ tweetlerini paylaşması, hem Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret etmesi, hem de  “Marmara’yı kan götürse de İstanbul’u vermeyiz” şeklinde mesajlarla adeta iç savaş çağrısı yapması dikkat çekiyor.

İşte Fatih Tezcan’ın o paylaşımları:
iŞTE O ANLAr:

1000
icon
A 4 Nisan 2019 18:12

6 filoya karşı namaz kılan sizlerdiniz unutma fatih tezcan bu ülke senin gibi çok insan gördü 15 temmuz sahte darbede ısıt cileri gördük onlara mi güveniyon sen daha ülkücüleri görmedin .

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR