Yaşar Okuyan'dan Bahçeli'ye 'Perinçek' yanıtı

Vatan Partisi 7 Ekim 2017 18:26
Videoyu Aç Yaşar Okuyan'dan Bahçeli'ye 'Perinçek' yanıtı
A
a

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Okuyan: Doğu Perinçek'e dil uzatmak sizin haddinize değil

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Okuyan, Aydınlık.com.traracılığıyla Devlet Bahçeli'nin "Bizim muhattabımız Doğu Perinçek olamaz" sözlerine sert tepki gösterdi.

Barzani referandumu sonrası MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin 3 Ekim salı günü gerçekleştirdiği grup toplantısında, "Şartlar oluştuğunda, tarih coğrafyaya dar geldiğinde misak-ı milli uyanacak, 81 Düzce'den hemen sonra '82 Kerkük, 83 Musul' deme hakkının önünde hiçbir güç duramayacaktır" ifadelerini kullanmıştı.

Devlet Bahçeli'nin bu açıklamalarına ilk tepki Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'ten gelmişti. Perinçek: Bu fikir Diyarbakır'ı vermekle biter. Kerkük-Musul'u alalım diyen Diyarbakır'ı verir. Kerkük ve Musul'u nerden alıyorsun. Irak'tan alıyorsun. Irak'ın toprak bütünlüğünü, İran'ı hedef alıyorsun. Arap ülkelerini hedef alıyorsun. Irak'ı, İran'ı Suriye'yi düşman ilan ediyorsun. O zaman da ABD tuzağına düştüğün için, Türkiye yalnızlaştığı için sonuç itibarıyla Diyarbakır'ı vermeyle biter.

Bugün ise bir basın toplantısında Devlet Bahçeli'ye Doğu Perinçek'in sözleri soruldu. Perinçek'in açıklamalarıyla ilgili Bahçeli, "Perinçek'i muhatap almak MHP'ye yakışmaz. Sabah akşam Çin adına konuşur, Rusya adına konuşur, Amerika adına konuşur. Bir günde Türkiye adına konuşursa memnun oluruz" ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli'nin bu açıklamasına MHP'nin önde gelen eski liderlerinden ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı da yapan Yaşar Okuyan'ndan sert tepki geldi. Bahçeli için Okuyan, "İsmi devlet ama devletle alakası yok"dedi.

İşte Yaşar Okuyan'ın Aydınlık.com.tr'ye yaptığı açıklamalarından satırbaşları:

'İTHAMLARI KENDİ YAPISININ SONUCU'

"Devlet Bahçeli'nin bugün partimizin Genel Başkanı sayın Doğu Perinçek ile ilgili ithamları ve yakışıksız değerlendirmeleri kendi yapısının bir sonucudur. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in açıklamalarında ortaya çıkan bir yanlışlık varsa onu kamuoyuna açıklamak yerine, 'Bizim muhattabımız Doğu Perinçek olamaz' gibi bir ifade kullanmak MHP Genel Başkanı'na yakışmamaktadır.

'PERİNÇEK AÇIKLAMAYI CUMHURBAŞKANI İRAN'DAYKEN YAPTI'

Devlet Bahçeli'nin bu açıklaması aslında kendisinin düştüğü acziyeti gösteriyor. Doğu Perinçek bu açıklamayı ne zaman yaptı? Doğu Perinçek açıklamayı yaptığında sayın Cumhurbaşkanı İran ziyaretinde bulunuyordu. Cumhurbaşkanı İran'da resmi davetli konumundayken ve Türkiye, Irak merkezi hükümet, İran ve Suriye gibi bölge ülkeriyle birleşirken Bahçeli çıkıp, "5.000 ülkücü hazır" diye işkembeden sallıyor. Bununla da yetinmeyip grup toplantısında çıkıp, "82 Kerkük, 83 Musul" açıklaması yapıyor. Grup toplantısındakiler de neyi alkışladığını bilmeden ayağa kalkıp alkışlıyorlar.

'BÖLGE ÜLKERİNİN ARASINA EL BOMBASI FIRLATIRSINIZ'

Devlet Bahçeli bu açıklamasıyla Türkiye'ye katkı sağladığını mı zannediyor? Sayın Cumhurbaşkanı İran'da çok önemli temaslarda bulunurken siz bu açıklamayı yaparsanız sayın Perinçek'in tabiriyle masada oturan ülkerin arasına el bomba fırlatmış olursunuz.
'İSMİ DEVLET AMA DEVLETLE ALAKASI YOK'

Devlet Bahçeli bu olayları bile algılayamayacak düzeyde. İsmi Devlet ama devleti daha tanıyamamış. Devletle ve devlet aklıyla uzaktan yakından alakası yok. Kendisine tavsiyem yurttaşlık kitabını açsın devlet nedir bunu öğrensin. Belki o zaman isminin hakkını bir nebze verir.

'BALGAT'TAN KAÇ DEFA DIŞARI ÇIKTI?'

Devlet Bahçeli, "Doğu Perinçek Rusya adına konuşur, Çin adına konuşur" diyor. Kendisi 15 yıllık genel başkanlık sürecinde bir defa Balgat'ta genel merkez binasından çıkıp bir ülkeye gitti mi? Bu ülkelerle onlarca görüşme oluyor. Cesaretiniz mi yok? Söyleyecek sözünüz mü yok?

'VATAN PARTİSİ'NİN ZİYARETLERİ SONUÇ VERDİ'

İran, Suriye, Rusya ve Irak merkezi hükümeti ile sayın Doğu Perinçek ve Vatan Partisi yöneticileri görüşüyor. Bu arkadaşlar o ziyaretlerini gezi olsun diye yapmıyor. Ziyaretlerin Türkiye lehine çok katkısı olmuştur. Bunun da zaten tüm Türkiye farkında. Eğer bu temasları Bahçeli bilmiyorsa gelsin ben anlatırım. Birazcık 'Devlet' ismine yakışır hareket etsin.

'PERİNÇEK'E DİL UZATMAK HADLERİNE DEĞİL'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve bazı Genel Başkan Yardımcıları yakın tarih bilmiyor. Biraz tarih okusunlar. Vatan Partisi'ne ve Doğu Perinçek'e dil uzatmak onların haddine değildir. Uzaktan gazel okuyup durmasınlar."

Yaşar Okuyan'a MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın Perinçek hakkında yaptığı "Perinçek, 'Kerkük ve Musul davasından vazgeçin yoksa Türkiye’yi böleriz' mesajı veriyor" açıklamasını da sorduk. Okuyan, "Semih Yalçın dikkate alınacak birisi değil" dedi.

'YALÇIN DİKKATE ALINACAK BİRİ DEĞİL'

"Semih Yalçın'ın açıklamasının görmedim. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın ve yaptığı açıklamanın dikkate alınacak bir tarafı yoktur."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR