Yavaş'a desteğini açıklayan BBP adayı döndü!

Gündem 26 Mart 2019 23:06
Videoyu Aç Yavaş'a desteğini açıklayan BBP adayı döndü!
A
a

CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş'a desteğini açıklayan BBP adayı döndü!

Daha bugün Ankara'da Yavaş'ı destekleyeceğini açıklayan BBP Gölbaşı adayı Serkan Yüksel, baskılar üzerine "Genel Merkezden, teşkilatlardan, partimden ve Alperenlerden bu açıklamalardan dolayı özür diliyorum." diyerek birgün geçmeden döndü.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, "BBP, aldığı karar doğrultusunda aday göstermediği her yerde Cumhur İttifakı'nın adayını destekleyecektir. Tüm teşkilatları ve adayları dahil olmak üzere bu kararın arkasındadır." dedi.

Partisinin Gölbaşı İlçe Başkanlığı'nı ziyaret eden Tunç, gazetecilere yaptığı açıklamada, bazı basın yayın organlarında yer alan, BBP Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Serkan Yüksel'in, CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'ı desteklediği şeklindeki haberlere tepki gösterdi.

Bu haberlerin kasıtlı ve amaçlı olduğunu savunan Üzeyir Tunç, "BBP, 2016 Anayasa oylamasından itibaren hep Cumhur İttifakı'nın içinde oldu. 24 Haziran 2018 seçimlerinde yazılı olarak, sözleşmede yer almak kaydıyla Cumhur İttifakı'nın içinde oldu. 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde ise aylar önce kararını verdi." diye konuştu.

Yüksel özür diledi

Serkan Yüksel de ziyarette ananeleri gereği gösterdikleri yakın ilginin yanlış anlaşılmalara sebebiyet verdiğini vurgulayarak, "Partim ve teşkilatlarım Cumhur İttifakı'nın içerisindedir. Şahsımın sarf ettiği sözler, bulunduğumuz ortamda partimi zor durumda bırakacak şekilde kullanılmıştır. Partim ve teşkilatlarıma zarar gelmesini asla istemezdim. Şahsımın açıklamaları Genel Merkezi elbette bağlamaz. Genel Merkezden, teşkilatlardan, partimden ve Alperenlerden bu açıklamalardan dolayı özür diliyorum." ifadesini kullandı.

1000
icon
Esk 27 Mart 2019 09:19

Ne biçim Alperen son, daha sözünün arkasında duramıyorsun. Deki benim şahsi görüşüm partiyi bağlamaz anlarım. Ne demek sözlerim yanlış kullanıldı demek. Hiç Muhsin başkandan ders almamışsın

0 2 Cevap Yaz
Astsb 27 Mart 2019 05:01

24 saat bari erkek ölüm lan

0 1 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ