Yavaş'a ünlülerden destek yağıyor! Atatürk heykelini temizletti

Gündem 10 Nisan 2019 11:09
Videoyu Aç Yavaş'a ünlülerden destek yağıyor! Atatürk heykelini temizletti
A
a

Ankara'da yaşanan katliama yönelik adım atan Mansur Yavaş'a ünlülerden destek yağıyor! Atatürk heykelini temizletti

Ankara'da çok sayıda köpekzehirlenerek öldürüldü. Yurttaşlar yaşananlara tepki gösterirken, Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş olayla ilgili Büyükşehir Belediyesi Zabıta ve Sağlık Daire Başkanlığı'nı görevlendirdiğini açıkladı. Yavaş'a birçok ünlüden destek geldi. 

Yenimahalle ilçesine bağlı Turgut Özel Mahhalesi'nde, park alanları ile dağlık alanların bulunduğu bölgede, hayvanseverlerin beslediği köpeklerin, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce zehirlenerek, öldürüldüğü öne sürüldü. Bölgede şu ana kadar farklı noktalarda, 13 köpek ölüsü bulundu, yaklaşık 7 köpeğin kaybolduğu ve 6 köpeğin de tedavi altına alındığı öğrenildi.

Hayvanlara yapılan bu eziyet başta Demet Akalın ve Pınar Altuğ olmak üzere herkesi harekete geçirdi. Mansur Yavaş, kısa sürede hızla yayılan katliam haberinden sonra açıklama yaptı.

SOKAK HAYVANLARININ ZEHİRLENDİ İDDİASI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 'Katliam Var' etiketi ile paylaşılan habere sessiz kalmadı. Twitter hesabından konu hakkında açıklama yapan Mansur Yavaş, "Büyükşehir Belediyesi Zabıta ve Sağlık Daire Başkanlığıbu vahşetin sorumlularının ortaya çıkarılması ve yasal işlem yapılması için görevlendirilmiştir." dedi.

ÜNLÜ İSİMLER, MANSUR YAVAŞ'A TEŞEKKÜR ETTİ

Yavaş'ın bu paylaşımına ünlü isimlerde sessiz kalmadı. Berna Laçin ve Demet Akalın Yavaş'ın paylaşımının altına yorum yaparak teşekkür etti.

 

"YAŞATTIĞINIZ YAŞAMADAN ÖLMEYİN"

Oyuncu Pınar Altuğ, Ankara'da yaşanan olaya sosyal medya hesabından sessiz kalmayarak "Allah belanızı versin! Yaşattığınızı yasamadan ölmeyin inşallah! Ne istediniz zavallılardan!" açıklamasını yaptı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ilk görev gününün akşamında Ulus meydanında bulunan Atatürk Heykeli’ni temizletti.

Melih Gökçek ve Mustafa Tuna dönemlerinde bakımsızlıktan kirlenen, tarihi Atatürk Heykeli, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatının ardından itfaiye ekipleri tarafından temizlendi.

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ BEDRİ YAŞAR'DAN TEŞEKKÜR

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Mansur Yavaş'a teşekkür etti. Bedri Yaşar paylaşımında Mansur Yavaş'ı da etiketleyerek "Ankara'nın Başkanı Sayın @mansuryavas06 Ulus'taki ATATÜRK heykelini temizletmiş. Özlediğimiz hamleler bunlar. Teşekkürler!" ifadelerini kullandı.

İşte Bedri Yaşar'ın o paylaşımı:

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ