Yavaş'tan PKK işbirlikçisi HDP'ye: Uzak durun!

Gündem 16 Mart 2019 13:22
Videoyu Aç Yavaş'tan PKK işbirlikçisi HDP'ye: Uzak durun!
A
a

Mansur Yavaş'tan PKK işbirlikçisi, kendini birşey sanan HDP'ye: Uzak durun!

Sezai Temelli’nin, CHP ve İYİ Parti’nin Ankara ve İstanbul adayları hakkında yaptığı açıklamaya cevap Mansur Yavaş’tan geldi. Yavaş, “Terör örgütleriyle aralarına mesafe koyamayanlar bizden uzak olsun” ifadesini kullandı.

HDP Eş Başkanı Sezai Temelli’nin bir televizyon kanalında sarf ettiği, “Mansur Yavaş da bilecek ki seçilmişse HDP oylarıyla seçilmiştir. HDP'lileri yok sayarak, Kürtleri yok sayarak, Ankaralıları yok sayarak siyaset yapamaz. O da işte bizim gücümüzdür. Ekrem İmamoğlu seçilmişse bilecek ki o kentte yaşayan 3 milyon Kürt'ün oyuyla seçilmiştir. Kürtlere rağmen siyaset yapamayacağını bilecektir” sözlerine cevap gecikmedi.

“HÜR İRADESİ ELİNDE OLAN HER VATANDAŞIMIZIN OYUNA TALİBİZ”

CHP ve İYİ Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mansur Yavaş, kendisine ait sosyal paylaşım sitesinden konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Herkes bilsin ki, kökeni ve siyasi görüşü ne olursa olsun, Ankara’da hür iradesi kendi elinde olan her vatandaşımızın oyuna talibiz. Terör örgütleriyle aralarına mesafe koyamayanlar bizden uzak olsun.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ