Yeni Adalet Bakanı evlere şenlik: 'Kılıçdaroğlu Milli Güvenlik tehdidi

Gündem 19 Temmuz 2017 22:18
Videoyu Aç Yeni Adalet Bakanı evlere şenlik: 'Kılıçdaroğlu Milli Güvenlik tehdidi
A
a

Yeni Adalet Bakanı AKP Milletvekili Abdulhamit Gül, AKP'de Genel Sekreter iken Kılıçdaroğlu'nu ''Milli Güvenlik Sorunu' ilan etmiş, HDP'lilere de "Size etek giydirip gezdiririz ama bu ülkeyi böldürmeyiz" diyerek tehditlerde bulunmuş.

Adalet Bakanlığı'na getirilen Abdulhamit Gül, AKP Genel Sekreteriyken sert söylemleriyle tanınıyordu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'yu "Milli güvenlik sorunu" ilan eden Gül, HDP'lilere yönelik ise "Size etek giydirip gezdiririz ama bu ülkeyi böldürmeyiz" ifadesini kullanmıştı.

İşte Gül'ün o konuşması: 
"Şimdi çıkmışlar 'çocuklar ölmesin', 'Barış olsun' diyorlar. Çocuklar ölmesin diyenler, çocukları ölüme gönderiyor. 13 yaşındaki çocuğu, 2 aylık bebeği öldürenler, sanki masummuş gibi çıkıp 'Çocuklar ölmesin' diyor. Bari alnındaki kanı sil de sonra çık çocuklar ölmesin de. Bunlar, bu kadar yüzsüz. Çocuklar ölmesin diyor ama küçücük çocuğun eline silah veriyor. Yahu o çocuğun elinde kitap olması lazım. Bölge halkına en büyük zulmü yapan anlayışı şiddetle kınıyoruz. Cumhurbaşkanımız 'Dünyayı başlarına yıkacağız' dedi. Eş başkan bozuntusu da çıkmış 'bu lafı yediririz' diyor. Senin her gün Mecliste gerilla diye bağırdığın ve erkek diye gezinen teröristler, etek giyip geziyorlar. Bu ülkede vatanımızı, milletimizi, bayrağımızı sokakta bulmadık, size de yedirmeyeceğiz. Size etek giydirip gezdiririz ama bu ülkeyi böldürmeyiz."

1000
icon
Lokman Ates 20 Temmuz 2017 12:45

Er "laf düellosunda" da değil, meydanda belli olur!...

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR