Yeni bir partiden dikkat çeken ayrıntılar: Ordu mensubu...

Gündem 25 Şubat 2019 22:14
Videoyu Aç Yeni bir partiden dikkat çeken ayrıntılar: Ordu mensubu...
A
a

Bu detayları kimse görmedi… Yeni bir partinin bilinmeyenlerini açıklandı: Şok detaylar...

Yenibirparti.org isimli site gündeme bomba gibi düştü. Sitenin Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan tarafından kurulduğu ileri sürülürken sitenin kurulduğu günde İYİ Parti’den istifa eden bir avukatın yazısı kafaları iyice karıştırdı. Yazıda yeni bir siyasi hareketten bahsedilirken adeta manifesto niteleliğindeydi.

Peki Yenibirparti.org kimin?
Halkwebin haberine göre; Site Ankara merkezli şirket MGA Bilişim Hizmetleri tarafından yapıldı. Ulaştığımız şirket yetkilileri sunucu hizmeti verdiklerini doğruladı. Siteyi kimin kurduğu ya da kurdurduğu bilgisini ise paylaşmadılar.

İLK KURULUŞ 2009

Yenibirparti.com ilk kez 2009’da kuruldu. 2009’da kurulan sitenin sol tarafından ay yıldızlı bayrak ve kartal fotoğrafı sağ tarafında Atatürk logosu bulunuyor.

Site açıldığında yalnızca amacımız kısmı yer alıyor.

İşte o kısımdan bir bölüm:
ANA AMACIMIZ, TEK VATAN, TEK MİLLET, TEK DİL, TEK BAYRAK İLKELERİNE İNANAN, NE MUTLU TÜRKÜM DİYEBİLEN, ATATÜRKÇÜ VE ATATÜRK İLKELERİNE BAĞLI, GENÇ-YAŞLI, KADIN-ERKEK HER YAŞTAN, NE SAĞ NE SOL, TÜRKİYECİ OLAN HERKESİN BİRARAYA GETİRİLMESİ VE ATATÜRK’ÜN BIRAKTIĞI YERDEN BAYRAĞI DEVRALIP ÇAĞDAŞ UYGARLIK SEVİYESİNE ULAŞMAKTIR. BU YOL TAM BAĞIMSIZLIKTAN GEÇER.

2013: ESKİ BİR ORDU MENSUBUYUM

2013’te kurulan sitede sitenin kurucusu kendini ayrıntılı bir şekilde tanıtıyor.
İşte o açıklamanın bir bölümü
BEN, ESKİ BİR ORDU MENSUBUYUM VE ŞU ANDA DA KAPTAN PİLOT OLARAK GÖREV YAPMAKTAYIM. EVLİYİM VE ÜÇ ÇOCUK BABASIYIM. BANA DESTEKLERİNİ EKSİK ETMEYEN, BAŞTA EŞİM, AİLEM, YAKIN ÇEVREME, BANA İNANAN VE İNANACAKLARA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR ETMEYİ BİR BORÇ BİLİRİM.

2016: DOMAİN ADRESİ SÜTÇÜDE

Site 2016’da tekrar kuruluyor. Bu kez kurulan sitenin domain adresi Efe Group isimli bir şirket tarafından kullanılıyor. Bu şirketin et ve süt ürünleri satmak için bu domaini aldığı görülüyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR