Yıldırım'dan işgal edilen adalarla ilgili tuhaf çıkış!

Gündem 30 Aralık 2017 22:08
Videoyu Aç Yıldırım'dan işgal edilen adalarla ilgili tuhaf çıkış!
A
a

Yunanistan'a seslenerek 'Ege'de cinlik yapıp, kayalara heveslenmeniz büyük bir yanlış olur.' dedi.

Başbakan ve AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Edirne'de AKP İl Kongresi'ne katılarak burada konuşma yaptı.

Ege'de işgal altında olan adalara da değinen Yıldırım, zaten işgal edilmiş adalar için ''heveslenmeyin'' diyerek skandala imza attı!

işte o skandal ve tuhaf açıklama:

Ege Denizi'nin, Türkiye ile Yunanistan'la arasında bir dostluk denizi olduğunu belirten Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Zaman zaman iç siyaset sebebiyle çatlak sesler geliyor, adalarla, kıta sahanlığıyla, hava sahanlığıyla ilgili... Bakın, Türkiye büyük bir ülke, Türkiye'nin geçmişinde 6 asırlık bir medeniyet var. Bu medeniyetin devamında Türkiye Cumhuriyeti, Ege'de, Doğu'da, Güneydoğu'da olsun tek bir çakıl taşını bile kimseye vermez. 
Ege'de aidiyeti tanımlanmamış, anlaşmalarda yer almamış kaya parçaları, formasyonlar için komşumuzun cinlik yapıp buralara heveslenmesi büyük bir yanlış olur. Bunun asla mümkün olmayacağını bütün dünya bilmelidir. Kimsenin toprağında, yerinde, yurdunda gözümüz yok, ama bizim topraklarımıza da göz dikenler olursa, onlara da dünyayı dar etmesini biliriz. Bölgeyi gerilime sokmak ve bu Ege konusunu iç siyaset meselesi yapmak, aramızdaki dostluğu bozmaya yönelik kışkırtıcı hareketlerden komşularımızın uzak durmasını tavsiye ederiz. Kendi yararları için bunun daha doğru olacağını özellikle ifade etmek istiyorum."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ