Yıldırım seçim tekrarlanırsa aday olmayacak!

Gündem 15 Nisan 2019 20:55
Videoyu Aç Yıldırım seçim tekrarlanırsa aday olmayacak!
A
a

Hiçbir seçimde galip gelemeyen Binali Yıldırım seçim tekrarlanırsa aday olmayacak!

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım açıklamalarda bulundu. Seçimler yenilenirse yeniden aday olup olmayacağı sorusuna Yıldırım net cevap vermedi.

Seçimler iptal edilirse yeniden aday olur musunuz sorusuna Yıldırım, "Süreci YSK yönetiyor. YSK'nın vereceği kararlar ortada yokken böyle bir süreç yaşanmamışken öngörüde bulunmak doğru değildir.Herkes kendi durumunu değerlendirecek." diye yanıtladı.
Binali Yıldırım'ın bu tutumundan tekrardan aday olmayacağı anlamı çıkarıldı.

PORTAKAL'DAN 'YILDIRIM' AÇIKLAMASI

Gazeteci ve sunucu Fatih Portakal, Binali Yıldırım'ın basın toplantısı ile ilgili paylaşımda bulundu.Seçimi kaybeden AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım basın toplantısı düzenledi. Yıldırım, bir gazetecinin "Seçimler yenilenirse yeniden aday olacak  mısınız?" sorusuna net bir yanıt vermedi.

Basın toplantısına ilişkin gazeteci ve sunucu Fatih Portakal'dan da bir paylaşım geldi. Portakal paylaşımında, "#BinaliYıldırım “seçim olsa tekrar aday olur musunuz?” sorusuna “evet adayım” demedi, hayır da” demedi. “Değerlendiririz” dedi? Ne anlama geliyor?" dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ