Yıldırım şirketlerin varlığını kabul etti: Soruşturma açılsın!

Gündem 7 Kasım 2017 11:23
Videoyu Aç Yıldırım şirketlerin varlığını kabul etti: Soruşturma açılsın!
A
a

Başbakan Binali Yıldırım, Malta'da çocukları ve akrabalarına ait off-shore şirketlerine ilişkin açıklama yaptı.

Başbakan Binali Yıldırım ABD ziyareti öncesi Esenboğa Havalima'nında basın toplantısı düzenledi. 

Malta’da çocuklarının ve akrabalarının yöneticisi olduğu şirketlerin varlığını kabul eden Başbakan Yıldırım, "Benim çocuklarıma bir tavsiyem oldu. Devletle iş yapmayacaksınız. Denizcilik küresel bir iştir. Bunun gizli saklı bir tarafı yok. Bir algı oluşturmaya çalışıyorlar" ifadelerini kullandı.

ABD ZİYARETİ

Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarının satır başları şöyle:

Ziyaretimizin öncesi ABD ile Türkiye arasında bir süre önce askıya alınan vize işlemlerinin sınırlı olarak başlamış olmasını olumlu bir adım olarak görüyoruz.

Ziyaretimizin ülkemizin, ABD ile ilişkilerinin daha iyi bir noktaya gelmesine vesile olması diliyoruz. Umarız faydalı bir ziyaret olur.

Bizim hassasiyetimiz, 15 Temmuz'un arkasında olduğunun çok kuvvetli belirtileri olan Fethullah Gülen'in iadesini istiyoruz. Çeşitli nedenlerle ABD'de tutuklu olan vatandaşlarımızın durumu ziyaretimizde gündeme gelecek.

İade konusunda yapılacak her şey yapılmıştır. Artık dosya odalara sığmayacak hale gelmiştir. Bu kadar belgeye rağmen bir şey olmuyorsa artık işin içinde başka bir şeş var diye düşündürüyor.

PARADİSE PAPERS BELGELERİNİ KABUL ETTİ

Dün bir gazete şahsım ve ailem hakkında off-shore şirketleri var diye haber yapıyor. Vatandaşlarımızın gerçeği öğrenmesinde fayda var. Ben gemi inşa ve makine mühendisiyim, hayatım boyunca bu işi yaptım. Siyasete başlayınca da evlatlarıma bıraktım. Onlar kendi işini ben kendi işimizi yapıyorum. Siyasete başlarken çocuklarıma tavsiyem oldu, devletle hiçbir zaman iş yapmayacaksınız.

"BUNLAR SIR DEĞİL"

Devletin bankalarından hiçbir kaynak kullanmayacaksınız. Denizcilik küresel bir iştir, dünyanın her yerinde iş yapıyorlar. Bunun gizli saklı bir tarafı yok, burada iş çeviriyorlarmış gibi bir algı oluşturmaya çalışıyorlar. Türkiye ve başka ülkede bir kişi hakkında ticari faaliyetleri hakkında bilgi almak isterseniz her türlü bilgiyi alabilirsiniz. İnternet üzerinden 2 dolar ödeyerek herkes hakkında bilgi alabilirsiniz, bunların sır özelliği yok.

"HER TÜRLÜ SORUŞTURMA YAPILABİLİR"

Bunlar açık seçik faaliyet gösteren şirketlerdir. Bu iddia yeni de değil, bu gazete ilk defa 2008'de bunları gündeme getirdi. Şimdi de aynı haberi büyük bir usulsüzlük olarak yapıyorlar. Benim siyasetçi olmam nedeniyle çocuklarımın faaliyetleri üzerinden haber yapmaları egzotik bir iştir. Benim dokunulmazlığım var ama çocuklarımın yok. Buradan davet ediyorum, her türlü soruşturma yapılabilir.

"EN BÜYÜK SERVET İTİBARIMIZDIR"

Biz onurumuzla varız, ülkemiz ve milletimiz için bütün ömrümüzü verdik, en büyük servet itibarımızdır. Para bugün vardır yarın yoktur. vergi vermiyor diye itham ediyorlar, bu haberi yaptıklarında çocuklarımın şirketi İstanbul'da en fazla vergi veren şirketler arasında yer alıyor. İnsanların kafasını karıştırmaya luzüm yok. Bana milli değil diyenlerin apar topar memleketten kaçmasını vatandaşlar bilmeli."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ