Yılmaz Özdil önerdi 5 gün sonra Cumhurbaşkanı açıkladı…

Gündem 13 Aralık 2017 16:03
Videoyu Aç Yılmaz Özdil önerdi 5 gün sonra Cumhurbaşkanı açıkladı…
A
a

Yılmaz Özdil "Kudüs'ü İsrail başkent ilan ediyorsa, Filistin de etsin" dedi, ..

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanığını açıklaması ve İsrail'in bölgedeki Filistinlilere saldırılarının başlamasının ardından İslam İşbirliği Teşkilatı bugün İstanbul'da toplandı.

TARİHİ KARAR ÇIKTI

İslam İşbirliği Teşkilatı'nda liderlerin zirvesinin ardından açıkladıkları kararda şu ifadeler yer aldı: "Doğu Kudüs Filistin'in başkentidir. ABD geri adım atmazsa tüm sonuçlarından sorumlu olacaktır. Dünyayı Doğu Kudüs’ü Filistin Devleti’nin işgal altındaki başkenti olarak tanımaya davet ediyoruz."

YILMAZ ÖZDİL CUMA GÜNÜ ‘ÖNERMİŞTİ’

Erdoğan’ın bu açıklaması akıllara zirveden 5 gün önce yani geçtiğimiz hafta cuma günü Halk Tv’de ekrana gelen Halk Arenası programında Sözcü Yazarı Yılmaz Özdil’in açıklamalarını getirdi. Özdil, Filistin konusunun da tartışıldığı programda “Mesela (İsrail) ben burayı başkent yapacağım diyor. Eee sende yap…” diye çağrıda bulunmuştu.

“KAFAYI ÇALIŞTIRMAK LAZIM”

Programda İslam aleminin paramparça haline dikkat çeken Özdil şunları söylemişti: “Mesela Filistin’e bakıyoruz. Kardeşim siz Filistin’i bile böldünüz. Mesela ben kendi payıma Arafatçıyım sen Hamaslısın. Filistin bile bölünmüş. İslam alemi paraçparça olmuş. Mesela (İsrail) ‘ben burayı başkent yapacağım’ diyor. Eee sende yap. Bu bizim haddimize değil. Bunu bizim büyük diplomatlarımızın konuşması lazım. İşte silahlı kuvvetlerden Balyoz’dan atılan subayların kafa yorması lazım ama İsrail yapıyorsa Filistin de yapsın başkent… Buraya kırmızı çizgi falan diyorlar. ‘Niye kırmızı çizgi?’ desen tarif edemez. Yani orası bir başkent olacaksa bana göre orada Filistin halkının da menfaati var. Aslında bunu manipüle edebilmek kullanabilmek için biraz kafayı çalıştırmak gerekir. Adam buraya 1947’den beri başkent diyor. Bugün demedi ki…
Çocuk mesela dizini vurur masaya, biz masayı döveriz. Onun gibi…”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ