Yine mi kandırıldı....Erdoğan hocası Kadir Mısıroğlu'nu hedef aldı!

Gündem 6 Mart 2018 13:48
Videoyu Aç Yine mi kandırıldı....Erdoğan hocası Kadir Mısıroğlu'nu hedef aldı!
A
a

Recep Tayyip Erdoğan hocası Kadir Mısıroğlu'nu hedef aldı...

“Keşke Yunan galip gelseydi” diyen, İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’a ağır sözler eden, Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı Kadir Mısıroğlu, kısa süre önce hastanede tedavi görmüş ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da kendisini ziyaret etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu ziyareti eleştirilere neden olurken, Erdoğan bugünkü grup konuşmasında, İstiklal Marşı’ndaki “Korkma” ifadesini birçok konuşmasında eleştiren Kadir Mısıroğlu’nu isim vermeden hedef aldı.

Kadir Mısıroğlu bir konuşmasında Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’na “Korkma” ifadesiyle başlamasını şöyle eleştirmişti:

“Seksen sene sonra Yunanı hala Sakarya’da mı vehmediyorsun da ‘Korkma’ diye başlatıyorsun. ‘Niye korkacağım lan dünya benden korksun’ desene. Mehmet Akif serserinin teki.”

Kadir Mısıroğlu bir başka konuşmasında ise yine Mehmet Akif’in İstiklal Marşı’na “Korkma” ile başlamasını sert bir dille eleştirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan bugünkü grup konuşmasında ise, İstiklal Marşı’nın neden “Korkma” ile başladığı anlattı ve “Korkma” ifadesini eleştiren "Hocam" dediği Mısıroğlu'nu isim vermeden eleştirdi. Erdoğan’ın konuşması şöyle:
“Peygamber efendimizin Hicret sırasında kaldığı mağarada biliyorsunuz Hz. Ebubekir’i teskin etmek için ve yüce kitabımızda da zikredilen ‘Korkmaz Allah bizimle beraberdir’ ayeti var ya, işte bu lafzın ‘Korkma’ kısmının İstiklal Marşımızın başına yerleştirilmiş olmasının sebebi de budur. Yani birileri burada farklı yerlere çekip, beşer planındaki korkmak korkmamak gibi olmasın.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ