Yobazlık: Meclis Başkanı kadınları sahneden indirdi

Gündem 29 Mart 2018 12:48
Videoyu Aç Yobazlık: Meclis Başkanı kadınları sahneden indirdi
A
a

Yobazlığın böylesi görülmedi: Meclis Başkanı kadınları sahneden indirdi

TBMM Çanakkale Şehitlerini anma etkinliğinde, Devlet Tiyatroları'nın 3 gün provasını yaptığı gösteriye 1 saat kala, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın da katılacağı gösteride kadın oyuncuların sahneye çıkması engellendi.

Kararın Meclis Başkanı Kahraman'ın talebiyle alındığı bildirildi.

Kadın oyunculara ancak seyirci koltuklarının yanındaki koridora inen basamaklar layık görüldü.

Kadın oyuncuların sahneden indirilme kararıyla, gösteriye 1 saat kala sahne düzeni tamamen değiştirilmek zorunda bırakıldı. Kadın oyuncular da tüm sözlerini merdivende söylemek zorunda kaldı.

Karara tepki gösteren oyuncular yaptıkları açıklamada “İyi bilinmelidir ki sanat, -cinsiyeti ne olursa olsun- sanatçı ve en önemlisi başta Çanakkale'nin ve tarihimizin kadın şehitleri, şehit eşleri yüz karası değil gurur kaynağıdır. Ne gösteriden ne de tarihten silinemez, çıkarılamaz ve asla yeri sahneden uzak bir merdiven kenarı olamaz. Bu muamele değerlerimizi yaşatan sanata, tarihe ve bütünlüğümüze müdahaledir” ifadelerini kullandı.

Oyuncu Atilla Kılıç, sosyal medya hesabından yaşananları şöyle anlattı:
"TBMM'deki şehitleri anma gösterisinde, İsmail Kahraman, kadın oyuncuların sahneye çıkmasını istemedi, engelledi."


1000
icon
BAYBORA 30 Mart 2018 00:09

eee siz niye oynadiniz ? Kadinlarimiz yoksa bizde yokuz diyemedinizmi ?Böyle yobazlara aninda cevap verilirse anlami olur yoksa is isten gecip o mahluk istedigini yaptirdiktan sonra sen istedigin kadar debelen ancak kendin duyarsin

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ