YSK'dan TRT ve AKP'ye rest!

Gündem 6 Nisan 2019 21:47
Videoyu Aç YSK'dan TRT ve AKP'ye rest!
A
a

YSK'dan AKP'nin kanalı haline gelen TRT ve AKP'ye rest!

Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde AKP’nin adayı Volkan Doğan ile yarışan CHP’li Belediye Başkanı Kazım Kurt, AKP’li rakibinin İl Seçim Kurulu’ndan aldığı yeniden sayım kararını YSK’ya giderek iptal ettirdi.

YSK’nın verdiği kararda AKP’nin talebini kabul eden İl Seçim Kurulu’nun hukuka aykırı ve eksik inceleme yaparak yeniden sayım kararı aldığı belirtildi.

Kararı sosyal medyadan da duyuran Kazım Kurt, “İl Seçim Kurulunun Odunpazarı İlçe Belediye Başkanlığına ait sandıkların tekrar sayılması için vermiş olduğu karar Yüksek Seçim Kurulu tarafından reddedilmiştir. İçin rahat olsun Odunpazarı” ifadelerini kullandı.

TRT'NİN BAŞVURUSU DA REDDEDİLDİ

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT), İstanbul ve Ankara'da sayımı devam eden sandıklardan canlı yayın yapmak için Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) başvuruda bulundu.

TRT tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kurulunuz tarafından büyük bir titizlikle yürütülen bu süreçte kamuoyunun gerçek dışı haber ve yorumlarla yanıltılmaması ve doğru bilgilendirilmesi bakımından, yeniden sayım işlemlerinin, sayımların yapıldığı İstanbul ve Ankara'daki sandık başlarından kanallarımızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan canlı yayınla kamuoyuna aktarılmasının yararlı olacağı değerlendirilmektedir. Kamu yararı ve kamuoyunu doğru bir şekilde bilgilendirmeyi ilke edinmiş olan Kurumumuza, bu yayınların ivedilikle yapabilmesi hususunda gerekli iznin verilmesini Kurulunuzdan saygılarımızla arz ederiz."

Ayrıca başvurunun, YSK tarafından değerlendirilme sürecinin devam edildiği belirtildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ