YSK gerekçeli kararı açıklayamadı! AKP itiraf etti: ''Kaybettik''

Gündem 20 Mayıs 2019 17:18
Videoyu Aç YSK gerekçeli kararı açıklayamadı! AKP itiraf etti: ''Kaybettik''
A
a

Yüksek Seçim Kurulu gerekçeli kararı açıklayamadı! AKP itiraf etti: ''Kaybettik''

Yüksek Seçim Kurulu kararın ardından 14 gün geçmesine rağmen gerekçeli kararı açıklanmadı. YSK'dan yapılan duyuruya göre gerekçeli kararın açıklanması yine ertelendi.

AKP itiraf: '31 Mart'ta KAYBETTİK'

31 Mart yerel seçimlerinde AKP'nin Esenyurt Belediyesi Başkan adayı olan Azmi Ekinci, yerel seçim sonuçları hakkında ilginç açıklamalarda bulundu.

 Partisinin aynı zamanda Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Ekinci, "Adam kayırma, rantçılık gibi negatif şeylerin yanında vatandaşın ayağına gitmeme, halktan kopukluk, marjinalleşme gibi hususlar. (...) Ayrıca belediye başkanı, yardımcıları ve yöneticilerinin israf ve şatafatları eleştiriliyor" ifadelerini kullandı.

İktidara yakın Star gazetesine açıklamalarda bulunan Ekinci, beka söyleminin çok sert olmasının da İstanbul'u kaybetmeye büyük etkisinin olduğunu söyledi.

"31 MART'TA VATANDAŞ AYAR VERDİ"

"24 Haziran genel seçimlerinde bize kırgın olan vatandaşlar bizi, yerel yönetimler üzerinden eleştirerek “bu sefer farklı olacak” cümlesini kullanarak bize ayar vereceğini ima ederek mesaj veriyordu. Tepkisi ve kızgınlığı yerel yönetimler üzerinden geliyordu ve asıl tepkisini 31 Mart’ta da vereceğini tahmin ediyordum ama yine de alternatiflerimizle, muhalefetle karşılaştırdığında yine tercihini bizden tarafa kullanacağını düşünüyordum. Ancak bu sefer çok farklı bir refleksle hareket ettiğine şahit olduk."

"24 HAZİRAN'DA DA YEREL KONULAR İŞARETLER VERİYORDU"

Şahsım adına Esenyurt’ta kendi seçmenimizi ikna etmekle uğraştım ben, muhalefetle uğraşmadım. Muhalefetin zaten uğraşılacak bir tarafı da yoktu; projesi yoktu, çalışması yoktu. Ama tabanımız açısından böyle bir durum vardı. 24 Haziranda da yerel konularla ilgili işaretler veriyordu. Mesela ekonomi en başta gelen şeydir. Bazı konularda bizi ciddi ciddi sorguluyor, kızıyor ve Cumhurbaşkanımızın bundan haberi yok, haberi olsa bunlara müsaade etmez diyor.

"ADAM KAYIRMA, RANTÇILIK, HALKTAN KOPUKLUK..."

"Adam kayırma, rantçılık gibi negatif şeylerin yanında vatandaşın ayağına gitmeme, halktan kopukluk, marjinalleşme gibi hususlar. (...) Ayrıca belediye başkanı, yardımcıları ve yöneticilerinin israf ve şatafatları eleştiriliyor. Bunların etrafında dolaşan ihalecisi, müteahhidi gibi kesimlerden oluşan gruplarda ciddi bir ekonomik statü farklılığı oluşan tepki. Haliyle vatandaş da ‘Ben sana oy veriyorum, sen beni unutuyor bir kesimi zenginleştiriyor, kendine hayat kuruyorsun’ gibi konularda son derece ciddi eleştiriler var"

"AK PARTİ'NİN İKİ HATASI VAR"

"AK Partinin bana göre iki hatası veya eksiği var. Teşkilatçı gözüyle söylüyorum. İlki şu: 14 seçim yaptık, işi öğrendik, çocuk oyuncağı bu, şeklindeki özgüven. İkincisi 24 Hazirandan sonra İstanbul’da teşkilatlarda büyük değişikliğe gidilmesi. Bu işler tecrübe ister. İşin farkına varılmaması tecrübesizlikten"

"BEKA SÖYLEMİ HATAYDI"

Beka söylemi bu kadar keskin olmasaydı gidin sözü olmasaydı Binali Bey’e oy vereceklerdi. Esenyurt’ta da benim şahsım üzerinden AK Parti’ye oy vereceklerdi. Fakat o sertlik engelledi bunu. Bundan sonraki süreçte çok fazla bir şey yapmaya gerek yok aslında. AK Partinin fabrika ayarı politikaları kendine çeker onları zaten.”

1000
icon
Hüseyin 21 Mayıs 2019 14:46

Vakıflara aktarılan paralar zengin yaşama alışkanlığı kibirlilik halkı küçük görme arda Turan’a verilen paralar daha neler

0 1 Cevap Yaz
Osman incetire 20 Mayıs 2019 21:15

Miladınız doldu milleti ayrıştıracagınıza kendinize bakaydınız firaunlaştınız ağalaştınız lüx içinde yaşıyor ülkenin degerleriyle oynuyor biz biliriz siz kimsiniz diyor bir alay cahil görgüsüz adamları başkesen yaptınız halkıda maraba.

0 2 Cevap Yaz
Fenasi Şekerim 20 Mayıs 2019 17:49

Sen timsah gözyaşları dökmeye devam et bakalım..Millet kime hangi gerekçelerle neden oyunu verceğini senden iyi biliyor emin ol..Sen ve senin gjbi müptezel takımı bunu çok geç anladınız!!!

0 5 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ