Yuhh:Erdoğan İnce'nin ziyaret ettiği dekanı görevden aldı!

Gündem 25 Mayıs 2018 00:53
Videoyu Aç Yuhh:Erdoğan İnce'nin ziyaret ettiği dekanı görevden aldı!
A
a

Yuhh:Erdoğan Muharrem İnce'nin dün ziyaret ettiği dekanı görevden aldı!

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, bugün Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni ziyaret etmesinin ardından Dekan Prof. Dr. Alaattin Duran'ın, görevden alındığını açıkladı.

Dekan'ın bugün Muharrem İnce'yi okula soktuğu için YÖK'ün talimatı ile Rektörlük tarafından görevden alındığı belirtildi.

Twitter adresinden bilgiyi paylaşan İnce, “İstanbul Üniversitesi'ni bölen iktidar, bugünkü destek ziyaretimizden sonra Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı'nı görevden aldı. İşte bu yüzden adayım!” dedi.

İnce paylaşımlarının devamında ise “Ülkenin seçkin beyinlerinin kaderi, bir kişinin iki dudağı arasında olmasın diye! 24 Haziran'dan sonra bu ülkeye akademik özgürlük, özerk üniversite gelecek. 24 Haziran'dan sonra üniversite yönetimlerini, rektörleri ve dekanları tek adam değil, üniversite belirleyecek. Gençler, evlatlarım, öğrencilerim sizler bu ülkenin aydınlık geleceğisiniz. Benim Cumhurbaşkanlığımda geleceğinize siz yön vereceksiniz. Bilim yön verecek. Bir kişinin kişisel ve siyasal hırsları değil” ifadelerini kullandı.

İşte o paylaşımlar:

1000
icon
Kaheamanmarşlı Abdullah 25 Mayıs 2018 17:34

Yuh AMK, bu kadarda olmaz be...

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR