Yunan dölü Türk bayrağını yırttı.. Türkler linç ediyor

Dünya 30 Ocak 2020 14:48
Videoyu Aç Yunan dölü Türk bayrağını yırttı.. Türkler linç ediyor
A
a

Yunan dölü aynı zamanda milletvekili Ioannis Lagos Türk bayrağını yırttı.. Türkler linç ediyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Parlamentosu'nda (AP) Yunan dölü aynı zamanda milletvekili Ioannis Lagos'ın Yunan adalarındaki göçmenlerin durumuna ilişkin oturumda Türk bayrağını yırtmasına tepki göstererek, "Şanlı bayrağımıza uzanan elleri nasıl kırdığımızı en iyi bu ırkçı kafalar bilir" dedi.
Bakan Çavuşoğlu, Twitter hesabından Türk bayrağı fotoğrafı paylaşarak yaptığı açıklamada, "Şanlı bayrağımıza uzanan elleri nasıl kırdığımızı, denize nasıl döktüğümüzü en iyi bu ırkçı kafalar bilir. Avrupa’nın şımarık, ırkçı çocukları hadlerini bilsin. Avrupa, İslam karşıtlığı ve ırkçılığa artık dur demeli. Bayrağımız her yerde şerefle dalgalanmaya devam edecek. AP'nin de bu palyaço hakkında gerekeni yapmasını bekliyoruz" dedi.TEPKİ YAĞDI

Türk bayrağını yırtan Yunan Ioannis Lagos, söz konusu görüntüleri Twitter hesabından paylaştı. Bunun üzerine Twitter’dan Yunan vekile tepki yağdı.
Türk bayrağını yırtan Yunan vekile Twitter'dan lince katılmak istiyorsanız, tıklayın!
NE OLMUŞTU

Brüksel'de düzenlenen Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulu'nda "Yunan Adalarında İnsani Durum" başlıklı oturum düzenlendi. Oturumunda bölgedeki göçmenlerin durumu görüşüldü.

Yunanistan'ın ırkçı Altın Şafak Partisi'nin eski üyesi bağımsız AP milletvekili Lagos, "Kimsenin burada Yunan vatandaşlarının durumunu konuştuğunu duymuyoruz. Herkes göçmenlerden bahsediyor, Yunan vatandaşlarının hakları ne olacak?" şeklinde konuşmuştu. Irkçı Lagos, "Bir tarafta da Türkiye var, her istediğini yapabiliyor. Ülkemize akın akın göçmen geliyor. İşte bu Türk Bayrağı, bununla ne yapılır, yırtıp atılır. Artık buna bir son vermeliyiz" şeklinde konuşarak, kağıttan yapılmış Türk Bayrağı'nı yırttı ve bir provokasyona imza attı.

Buna karşılık, oturumun yöneticisi itidal çağrısında bulunarak bu tür davranışlara müsaade etmeyeceğini söyledi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ