Yunan gazeteci Atatürk'e 'şeytan' dedi! Başörtülüler alkışladı

Gündem 28 Nisan 2019 17:46
Videoyu Aç Yunan gazeteci Atatürk'e 'şeytan' dedi! Başörtülüler alkışladı
A
a

Boğaziçi'nde skandal: Yunan gazeteci Atatürk'e 'şeytan' dedi! Başörtülüler alkışladı

Boğaziçi Üniversitesi'nde, Boğaziçi İslam Topluluğu tarafından düzenlenen bir programda konuşan Yunan asıllı İngiliz yazar Hamza Andreas Tzortzis, Atatürk'ten “şeytan” olarak bahsetti. Rezil konuşma ise "Boğaziçi İslam Araştırmaları Topluluğu" öğrencileri tarafından alkışlandı

İsim vermeden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını işaret eden Tzortis, skandal konuşmasında, “İslam'ı bu ülkeden kaldırmak istediler. Bu, bu kadar basit. Eğer kendi tarihinizi okursanız, bu şahsın ve diğerlerinin bu ülkeden, memleketinizde İslam'ı kaldırmak istediğini anlarsınız.

Beni de onun bu memlekette ne kadar çok resmi olduğu ilgilendirmez. Sonuçta dininizi ortadan kaldırmak için bir uğraş verdiler. Örtünmeyi kaldırdılar, ezanı kaldırdılar, Arapça’yı kaldırdılar, İslami eğitimi kaldırdılar. Bu Allah'ın dostu mudur yoksa şeytanın dostu mudur?” dedi. Tzortzis’in bu sorusuna öğrenciler ‘şeytan’ yanıtı verdi.

Tzortis’in Atatürk’e “şeytanın dostu” iması yaptığında ise öğrencilerin gülüşüp alkışlaması dikkat çekti. İngiliz asıllı Yunan yazarın daha önce bir kitabı ise, Türkçe’ye tercüme edilerek Timaş Yayınları tarafından basılmıştı.
 
1000
icon
Ahmet 30 Nisan 2019 17:03

Asıl şeytan sen ve sana alkış tutanlardır şerefsiz piç

0 0 Cevap Yaz
Tülay gecim 29 Nisan 2019 10:50

Asıl şeytan sen ve senin gibiler yunan artığı nerden geldiğin belli merak etme

0 0 Cevap Yaz
8simsiz 29 Nisan 2019 01:47

Seytan sizsiniz

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

Hangi futbol kulübünü destekliyorsunuz?

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR