Yunan Komünist Partisi, Türk bayrağını yırtanın ne mal olduğunu açıkladı

Gündem 30 Ocak 2020 23:45
Videoyu Aç Yunan Komünist Partisi, Türk bayrağını yırtanın ne mal olduğunu açıkladı
A
a

Yunan Komünist Partisi, Türk bayrağını yırtanın ne 'mal' olduğunu açıkladı

Yunanistan Komünist Partisi, Türk bayrağını yırtan Altın Şafak mensubu Lagos'un, anti-faşist şarkıcı Pavlos Fisas’ın öldürülmesi başta olmak üzere işçilere yönelik kanlı saldırıların sorumlusu olduğunu hatırlattı.: “Lagos, Yunanistan halkını değil, bir avuç faşisti temsil ediyor.” denildi.

YUNAN TARAFI HAREKETE GEÇTİ

Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Sassoli, genel kurulda Türkiye Cumhuriyeti bayrağını yırtan Yunan parlamenter Ioannis Lagos hakkında yaptırım süreci başlattı. Yunan Dışişleri Bakanlığı da Lagos hakkında yaptırım süreci başlattı.

AP Sözcülüğü Vekili Delphine Colard, sürecin AP'nin Usul Kuralları uyarınca "Cezalar" başlıklı 176'ıncı maddesine dayanarak başlatıldığını söyledi.

Lagos'a bir tepki de Yunanistan Dışişleri Bakanlığı'ndan gelirken, bakanlıktan yapılan açıklamada ''Olayı şiddetle kınıyoruz'' denildi.

CNN Türk canlı yayınında Yunanistan Dışişleri Bakanlığı'nın tepkisini anlatan gazeteci Yorgo Kırbaki, şunları söyledi:

“Yunan Dışişleri Bakanlığı az önce bir açıklama yaparak ırkçı Lagos'un Türk Bayrağı'nı yırtmasını şiddetle kınadığını belirtti. Açıklamada, 'Yunanistan Türkiye'nin sembolü olan bayrağa karşı saldırıyı her şekilde kınamaktadır. Neo-Nazilerin kabul edilemez eylemleri, Yunanistan ve Avrupa geleneklerinden uzaktır ve bugün halen mahkemelerde sanık olan 'Altın Şafak'ın reklamını yapma gayretidir. Yunan halkı oylarıyla 'Altın Şafak'ı parlamento dışında bırakmıştır. Neo-Naziler sadece kendilerini temsil ederler' denildi.”

1000
icon
Şükrü yazan 31 Ocak 2020 23:58

Anlattıklarınızın topuna sadece neden? Diyorum ve hepsi yerle bir oluyor. Evet neden bunu izah edip anlatabilirseniz devam edebiliriz.

0 1 Cevap Yaz
Mehmet 31 Ocak 2020 12:44

Koministler birleştirir, faşistler ayrıştırır.

1 6 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
arşiv HABER ARŞİVİ